MERCİMEKLİ OSMAN GÖKREM HOCANIN DAVRANIŞI ÖRNEK OLDU

0

İlçemize bağlı Mercimek köyünden olup İstanbul’da bir camiide İmam-Hatip olarak görev yapan İmam-Hatip Osman Gökrem’in örnek davranışı yaygın basın ve sosyal medyada büyük ölçüde yer buldu.

Beyoğlu Gümüşsuyu’nda Selimi Hatun Camii’nin imamı Osman Gökrem, sıra dışı bir davranışta bulunarak görev yaptığı caminin abdesthanesini banyo yapabilmeleri için evsizlere açtı. Duvara astığı yazıyla isteyenlerin duş alabileceğini ifade eden  imam Osman Gökrem, “3 yaşımdayken babamı kaybettim. Kimsesizlere böyle bir şekilde yardım etmek hep hayalimdeydi. Yaklaşık 2 yıl önce buraya bir termosifon taktırdım, şampuan ve sabun koyuyorum. Kendilerine de noksanı varsa üst taraf evimdir zilime basın dedim” dedi.

Beyoğlu Gümüşsuyu Selimi Hatun Camii’nde 15 yıldan bu yana imam olarak vazife yapan Osman Gökrem, abdesthane bölümüne “Kardeşim, Sokakta kalıyorsan, temizliğe ihtiyacın var ise cumartesi ve pazar günleri namaz vakitleri dışında kapıyı içeriden kitle, sıcak su var, kova, içinde sabun ve tas var… Banyonu yapabilirsin… Sana sokak insanı, şarapçı, tinerci vs. denilebilir ama bütün bunların sebebi biziz, hakkınızı helal edin” şeklinde yazı astı.

Osman Gökrem hocamızı bu güzel davranışından dolayı kutluyor. görevinde başarılar diliyoruz

Yorum Ekle