MERCİMEK KÖYÜ DERNEĞİ MERCİMEKLİ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

0

MERCİMEK KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

İlçemiz Mercimek Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin her yıl düzenlediği Şehitlerimizi Anma Programı bu sene de büyük katılımla gerçekleştirildi.

Programın sunumunu Mercimek köylü olan deneyimli radyo programcısı Akif  Özcan yaptı.

Mercimek Köyünden 1993 yılında Almanya Solingen şehrinde Neo Nazilerin kundaklaması sonucu 5 vatandaşımız (Gülsüm Genç, Hatice Genç, Hülya Genç, Saime Genç,Gülistan Öztürk) ,  1997 yılında 2 asker (Mustafa Şenol, Salim Ünal), 2010 yılında  polis memuru (Malik Saykal) şehit olmuştu.

Mercimek Köyü Dernek Başkanı Tuncay Duran ve yönetiminin düzenlediği Şehitlerimizi Anma Programında her yıl Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve okunan hatimlerin duası icra edilerek şehitler yalnız unutulmuyor..

Sunucu Akif Özcan, programda misafirlere konuşma ve selamlama yapmak üzere sahneye Dernek Başkanı Tuncay Duran’ı davet etti. Başkan Tuncay Duran konuşmasında şunları dile getirdi:

“Sayın köylülerimiz ve misafirlerimiz,

derneğimiz var olduğu müddetçe bu anlamlı programı yapacağız, şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehit olan kardeşlerimiz şehit olmadan önce ailelerine aittir, şehadet şerbetini içtikten sonra topluma, köylüsüne, milletine aittir dedi. Bizden önceki dernek yöneticileri bu programı gerçekleştirdi. Biz de her yıl daha iyisini yapmak için çaba sarfedeceğiz.” dedi.

Kısaca şehitlerin otobiyografisinin okunduğu ve izleyiciye şehitler ile köydeki vefat edenlerin resimlerinin slayt olarak sunulduğu programda duygusal anlar yaşandı. Başkan Tuncay Duran, Manisa Soma’daki madenci şehitlerine rahmet dilerken yaklaşan Miraç kandili vesilesiyle konukların kandillerini tebrik ederek programa uzaktan yakından gelen misafirlere, köylülerine ve protokole, yönetim kurulu adına teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye Bağcılar Belediye Bşk.Yrd. Şahin Köse geldi. Köse konuşmasında; 5 yıl önce bu programa geldiğini, yine sizlerle birlikte olmaktan onur duyduğunu ve bu programın devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Mercimek Köyü Derneğinin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve nezih bir dernek merkezi olduğunu dile getirdi. Seçim öncesi başkanımızla birlikte derneğinizi ziyaret ettik, katılımınızın yüksek olduğunu gördük ve misafirperverliğiniz için Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın selamını ve teşekkürlerini bildiririm, dedi.

Daha sonra Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır bir konuşma yaptı. Kaymakam Çakır, geçen sene ilk defa katıldığım bu programın davetini bu yıl da aldım ve mutlu oldum, dedi. Gecenin anlam ve önemine binaen duygusal ve anlamlı bir konuşma yapan Kaymakam Çakır, dernek yönetimine teşekkür ederek protokoldeki yerini aldı.

Programda M. Hadi Duran şefliğinde Ayasofya Hafızlar Topluluğu bir fasıl gerçekleştirdi. Gecede mevlithanların sahneyi almasıyla çok güzel bir programa daha imza atılarak sona erdi.

Proğramda okunan hatimlerin duası yapıldıktan sonra misafirlere  ikram yapıldı. 

Programa; Bağcılar Kaymakamı  Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkan Yrd.  Şahin Köse, Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü (Eski Taşova Emniyet Amiri) Özcan Yanmaz, Mercimek Köyü Muhtarı Mehmet Özyurt, Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi Uğur Özübek, Mercimek köyü eski dernek başkanları Yunus Arslan, Ahmet Öztürk,  Mercimek köyü halkı ile çok sayıda davetli katıldı. Ayrıca Borobay Der.Bşk. İsa Güler, Türkmendamı Der. Bşk. Ersoy Kahraman, Çaydibi Der. Bşk. Yrd. Duran Kaplan, Kale Köyü Der. Bşk. Cemalettin Şahin, Uluköy eski der. Bşk. Cafer Aktaş, Esençay eski Der. Bşk. Ali Yücel, Asamasyanınsesi haber sitesi sahibi Müslüm Söyler ve Sitenin Haber Editörü Ali Osman Kaymak, Kervansaray Köyü Der. Başk.Tuncay Altunkaya etkinliğe katılan misafirler arasında idi.

Programdaki Şehitlerimizi Anma Tanıtım Slaydı:

Yorum Ekle