MEHMET SARI MHP’DEN ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

0

MEHMET SARI MHP’DEN ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı ilçemiz Uluköy doğumlu Mehmet Sarı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Mehmet Sarı aday adaylığı başvurusunu yaparken yanında MHP Samsun Milletvekili aday adayı Dr.Ferhat Günaydın ve İstanbul milletvekili aday adayı Fuat Çakıroğlu da vardı.
Yıllardır İstanbul’da turizm dalında faaliyet gösteren MS Şirketler topluluğunda Yönetim kurulu Başkanlığı yapan Mehmet Sarı, İstanbul’a göç eden bir çok hemşehrisinin de iş sahibi olmasına vesile oldu. Turizm Otel ve Restaurant İşletmeciliğinde yüzlerce vatandaşımıza iş istihdamı sağlayan Sarı, ülke adına turizme kattığı hizmet ile de yöneticiliğinde uluslararası bir boyuta ulaşmış oldu. Sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri ile de her zaman iç içe olmuş.
Siyasi hayatı her zaman aynı çizgide devam eden Sarı, Seyyid Ahmed Arvasi’nin yaşam felsefesini örnek almış ve o yönde yaşamına yön vermiş bir iş adamı.

   SARI, NEDEN MHP ? SORUSUNA ŞU CEVABI VERDİ

Kendimi tanıdığım günden beri MHP ve Ülkücü Hareketin içinde yer aldım. Asla duruşumdan ödün vermedim, ülkücülüğü bir yaşam felsefem olarak gördüm ve yaşadığım sürece de görmeye devam edeceğim. Hayatım boyunca olduğum noktaya kadar gelmem de bu yaşam tarzım çok etkili olmuştur. Bu yaşam tarzımı ülkücü harekete ve bu hareketin bende yeşermesinde vesile olan Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ve Üstad Seyid Ahmed Arvasi’ye borçluyum.
Sormuş olduğunuz  neden MHP sorusu içinde bir çok sebep var, 1980’li yıllarda Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım, o yıllar bizde derin izler bıraktı. Bir çok arkadaşımızı şehit verdik, bir çok arkadaşımızla birlikte ceza evlerinde yattık. Yılın her anı bizim için çok değerliyken, eylül ayı hafızalarımıza kötü bir sayfa olarak kazındı. İstanbul’a ilk geldiğim o gençlik dönemlerimde Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş bey ile tanışma fırsatı buldum, kendisinden çok feyiz aldım. Aynı yolda yaşam sayfalarıma Seyyid Ahmed Arvasi beyefendinin de feyizlerini katarak kendimi bu yolun bir neferi olarak gördüm.  Eğer Mehmet Sarı varsa, kişiliğinden iş hayatına, yaşam tarzından siyasi geçmiş ve geleceğine her daim MHP ve Ülkücü Hareket ile iç içe oluşuyla var olmuştur. Bu nedenle benim hayatımda neden MHP sorusunda kitaplar yazacak kadar nedenler bulabilirsiniz, bu konuda aklımda acabalar asla olmamıştır, olmayacaktır.

 

Amasya,Taşova ve doğduğum köyüm Uluköy dediğinizde benim için tüm yaşam çizgim gözlerimin önünden geçiyor. Bir anlık sanki hayat duruyor. Tarifi imkansız gibi , şöyle ifade etsem belki en güzel şekilde anlatabilirim. Bedenim İstanbul’da bedenime can katan tüm hücrelerim ve ruhum memleketimde diyebilirim. İşte böyle bir bağ ile içime işleyen bir sevgi ve bu sevgiye bağ olan memleketime vefa borcumu ödemek için Amasya diyorum. İnanın vefa benim nazarımda çok önemli, ne kadar bir şeyler yapmaya çalışsam da hep bir yerlerde eksik var gibi hislere kapılıyorum. Sanırım hemşerilerim benim siyasi açıdan da ödemem gereken bir vefa borcum olduğunu bana hatırlatıyorlar. İnşaallah kaderimizde ve kısmetimizde varsa büyüklerimiz ve seçmenimizde fırsat verirse, siyasi açıdan da vefa borcumu ödemeyi düşünüyor ve Amasya için içimde değişmeyen bir siyasi parti olan MHP ile bu idealimi gerçekleştirmeyi düşünüyorum.

MEHMET SARI BİYOGRAFİ:

Mehmet Sarı 1961 yılında Taşova Uluköy Kasabasında dünyaya geldi. İlkokulu ve ortaokulu doğduğu topraklar olan Uluköy kasabasında okudu. 1973 yılında ise devlet parasız yatılı imtihanlarını kazanarak Amasya İmam Hatip Lisesi’ne ikincilik derecesiyle girmiştir. Askerlik görevini ise Erzurum’da yerine getirdikten sonra İstanbul’da İhlas Holding’de çalışmaya başlamış, sırasıyla Türkiye Gazetesinde idarecilik, TGRT’nin kurulması aşamasında idarecilik, sonrasında İhlas Gıda Sektöründe Yöneticilik ve 2002 yılında emekli olana kadar da İhlas Holding’te üst düzey yöneticilik yapmıştır.

İhlas Holding yıllarında yüzlerce hemşerisinin iş bulması konusunda yardımcı olup, 700 civarında hanenin İstanbul’a gelip, bu kişilerin iş ve istihdam sahibi olmalarına vesile olmuştur. 2002 yılı itibariyle kendi şirketlerini kurarak iş hayatına atılmıştır. Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı M.S Grup Şirketler Topluluğuna bağlı İstanbul’da faaliyet gösteren yedi adet şirketi bulunmaktadır. Evli olup bir erkek iki kız babası ve iki torun sahibi olan Mehmet Sarı; yarım bıraktığı tahsil hayatını ise devam ettirip Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirip, Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Küresel Siyaset Bilimi’nde Yüksek Lisansa başladı. Bir çok sertifika ve başarı belgesi sahibidir. Bunlardan bir kısmı şunlardır; Almanya’da Sürüş Teknikleri ve Güvenliği, Finans ve Şirketlerin Kurumsallaşması, ideal Yöneticilik, Bahçeşehir Üniversitesinde Siyaset Akademisi ve Yerel Yönetimler akademisi, Beykent Üniversitesinde Vücut Dili ve Diksiyon, Sermaye’nin yönü, Terör -Antiterör ve Uluslararası Boyutları’dır…

2 3 4 5 6

 

Yorum Ekle