Perşembe , Temmuz 31 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Köyler

Kategori Arşivi: Köyler

Haber Aboneliği<

Taşova köyleri hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

KARSAVULLU İŞ ADAMI TURAN CANİK’ TEN MEVLİT

IMG_5691

* İstanbul’ da ikamet eden, Medya  Grup Yönetim kurulu başkanı; Turan CANİK  Ramazan ayının son gününde, doğduğu köy olan Karsavul’ a gelerek, gerek gelmiş geçmiş atalarına ve  Karsavul köyünün bütün gelmiş geçmişleri için Mevlid’ i şerif okuttu. Mevlid’i şerif’e Karsavul köyü halkı ile birlikte bir çok davetli katılırken, Taşova Belediye Başkanı, Bayram Öztürk, Yeşilırmak Gönüllüler birliği başkanı Eyüp Sancar,  Şair ... Devamını Oku »

MÜLKBÜKÜ KÖYÜ DOMATES FESTİVALİ MUHTEŞEMDİ

200

İlçemizde  sebze üreticiliği ile ön plana çıkan Mülkbükü köyü  ürünlerini tanıtım  amaçlı  “Domates Festivali “düzenledi. 30 Mart 2014 seçimlerinde muhtar seçilen Mustafa Özcan   göreve geldiği  günden itibaren projeleri arasında olan köyde yetiştirilen ürünlerin iyi tanıtımı için   28 Temmuz  2014 (bayramın  1. günü) köy konağı bahçesinde şenlikdüzenledi. Saat 15.00 ‘de başlayan “ Domates Festivaline “  İlçe Emniyet Müdürü  İlhan Sönmez, ... Devamını Oku »

VALİ ÇOMAKTEKİN GENÇ AİLESİ İLE MERCİMEKTE ORUCUNU AÇTI

IMG_3552

Amasya  Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Almanya’nın Solingen şehrinde 29 Mayıs 1993′te aşırı sağcıların kundaklaması sonucu hayatlarını kaybeden Genç ailesini ziyaret ederek, acılarını paylaşmak  için Mercimek köyüne gelerek iftar sofrasında vatandaşlar ile buluştu. Mercimek köyü camii önünde hazırlana iftar sofrasına katılan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ,Kaymakam Engin uysal ,Amasya’dan gelen protokol, vatandaşların arasında orucunu ... Devamını Oku »

JANDARMAYA KURUSIKI İLE ATEŞ ETTİ

MEHMET ER copy

İlçemiz Çaydibi köyünden olup,akli muvazenesi yerinde olmayan şahıs  kuru-sıkı  olduğu daha sonra  anlaşılan tabanca ile ateş etti. Mehmet Er (54) isimli şahıs kuru-sıkı tabancaya düşkünlüğü ile tanınıyor.Çaydibi Yeşilyurt kavşağında meydana gelen olayda jandarmanın da havaya ateş açtığı öğrenildi.Adli kontrol sonucu meczup olduğu anlaşılan Mehmet Er Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk  edildi. Devamını Oku »

BAYRAMDA ŞENLİKLER VAR

siteye

2014 yılının ilk şenliği Mülkbükü 1. domates şenliği ile başlıyor. Mülkbükü  köyünde ilk kez 8 Eylül 2007 günü Kayserili iş adamı Bünyamin Aslan’ın sponsorluğunda yapılmıştı. Domates şenliği, 28 Temmuz 2014 Pazartesi (bayramın 1. günü) saat 17.00′de başlayacak. 29 Temmuz 2014 günü ise Yayladibi (Halamaz) 4. Fındıkpınarı yayla şenliği, ilçemizin en uzun soluklu şenliği olan Çakırsu köyü 13. Yemişen yayla şenliği, ... Devamını Oku »

GÜRSU KÖYÜ İFTARDA BULUŞTU

_MG_2777

İlçemizin İstanbul’da en aktif derneğine sahip Gürsu (Tekelize) köyü 22 Temmuz 2014 Salı günü iftar yemeğinde bir araya geldi. 1991 yılında İstanbul’da kurulan ve Taşovalı dernekler arasında  ilk kez kendine ait mülk satın alan Gürsulular Kalkınma ve Dayanışma Derneği  köyde ilk kez düzenlediği iftar yemeğine yoğun bir ilgi olduğu gözlendi.Gürsu Camii   bahçe ve alt katında  verilen yemeğe kadın ve ... Devamını Oku »

SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANI BEKİR ÖZTÜRK SUSKUNLUĞUNU BOZDU

IMG_2643

16 Temmuz 2014 günü Kaymakamlık makamına  gelen  sulama birliği  üyeleri  Kaymakam Engin Uysal’ı ziyaret ederek  Sulama birliği Başkanı  Bekir Öztürk’ün görevini yapmadığını, bu nedenle  YEDAŞ‘ın birliğe ait su pompalarının elektriklerini kestiğini ,  ürünlerinin susuzluktan   kuruduğunu dile getirmişlerdi. Konu ile ilgili  suskunluğunu bozan  Birlik Başkanı Öztürk , aşağıdaki açıklamayı yaptı.   Sayın Vatandaşlarım   Sulama Birliğimiz hakkında bazı konuları araştırmadan haksızca eleştiriler ... Devamını Oku »

Doğduğu Köye vefa örneği

1001543

  Doğdugu Köyde İftar Verdi İlçemiz Öğretmenevi aşcısı Bahattin Alkan doğduğu köy olan Güvendik(Herizdağ) köyünde köy halkına iftar yemeği verdi. Asgari ücretin biraz üzerinde bir maaşla çalışan ve yaptığı güzel yemekleri ile ünlenen Alkan, köyüne olan vefası ve geçmişlerinin ruhu için 16 Temmuz 2014 Çarşamba günü köydeki evinin önünde yemek verdi. Yaklaşık olarak yüz kişinin katıldığı iftar programı sonrası Bahattin ... Devamını Oku »

KÖYLÜNÜN SU İSYANI

IMG_2619

KÖYLÜNÜN SULAMA SUYU İSYANI Taşova ilçemize bağlı Tekke ,Yerkozlu, Elmakırı, Belevi, Dörtyol, Geydoğan , Çambükü  köylerinin arazini sulayan su pompalarının  biriken elektrik borcundan dolayı arazilere su verileemeyince köylüler topluca Taşova Kaymakamlığına geldi. Kaymakamlık bahçesine ellerinde kurumuş mahsulleri ve pankartları ile gelen vatandaşlardan bir gurup kaymakamla görüşmeye alındı. Görüşmede sorunlarını anlatan vatandaşlar Kaymakamlıktan yardım istedi . sulama birlik başkanının görevini yapmadığını  ... Devamını Oku »

İLÇEMİZ KÖYLERİNDE 4 KİŞİ KENE KURBANI, 2 KİŞİ DE HASTANEDE

IMG_2574

Havaların sıcak gitmesi ile kene  vakalarında artış gözlenirken, Alçakbel köyü Terzili mezrasından Fatma Yurteri (61) bu yılın 4. kene kurbanı olarak 13 Temmuz 2014 Pazar günü toprağa verildi. Zehirli kenelerin bulaştırdığı ( KKKA)  nedeniyle  ilçemiz köylerinden hayatını kaybedenlerin sayısı  4′e yükseldi. Ayrıca 2 kişi de hastanede tedavi görüyor. Taşova’ya  bağlı Alçakbel  2, Yeşiltepe  1,  Korubaşı  1 vatandaşını keneye kurban verirken, ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.