Cuma , Aralık 19 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Köyler

Kategori Arşivi: Köyler

Haber Aboneliği<

Taşova köyleri hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

ALİ UYSAL GÖREVE BAŞLADI

Ali UYSAL

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeniden ve ilk defa müdür görevlendirmeleri kapsamında yapılan mülakatı kazanan Ali Uysal, Belevi köyü İlkokulu müdürlüğüne atandı. BİYOGRAFİSİ: 1964 yılında ilçemize bağlı Uluköy’de doğdu. 1986 yılında Amasya Eğitim Yüksek okulunu bitirdi ve 1987 yılında Erzincan-İliç Altıntaş köyünde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. 1992 yılından itibaren ilçemize bağlı Şehli-Fındıcak, Geydoğan,  Kırkharman, Gemibükü ve Uluköy köylerinde öğretmen, Esençay ... Devamını Oku »

SIRLARI İLE BİRLİKTE ÖLDÜ

vefat

2014 yılı Haziran ayında meydana gelen olayda ağır yaralanan Sait Yolaçan (39) isimli şahıs hayatını kaybetti. Erbaa karayolu 3. kilometresi Yolaçan çeşmesi civarında darp edildikten sonra öldü diye bırakılan Sait Yolaçan, 6 aydır Samsun’daki bir hastanede tedavi görüyordu. Merhumun cenazesi 15 Aralık 2014 Pazartesi günü  Yolaçan köyünde öğle namazını  müteakip kılınan cenaze namazı sonrası köy kabristanlığında toprağa verilmiş olup, merhuma ... Devamını Oku »

KABAYAR HÖYÜĞÜ ÇEVRESİ HALBUR GİBİ..

kabayar 3

Ağaoğlu firması tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan hidro elektrik santralı inşaat çalışmaları, daha önce de tahrip edilen Kabayar Höyüğü ve çevresini tanınmaz hale getirdi. Araştırmacı Mehmet Özsait’in incelemelerinde Kabayar Höyük ile ilgili şu bilgiler yer alıyor. “Uluköy (Eski Sonusa) köyünün yaklaşık 3 kilometre güneydoğusunda, Mülkbükü, Umutlu yolu üzerinde ve Yeşilırmak kenarında yer alan Kabayar Höyük Mehmet Özsait tarafından 2004 yılında gerçekleştirilen ... Devamını Oku »

ÇATISIZ ESNAFIMIZ MUSTAFA TELLİ’Yİ KAYBETTİK

IMG_7759

İlçemizde uzun yıllardır kundura tamirciliği yapan Mustafa Telli (54) vefat etti. Mehmet Telli’nin babası merhum Mustafa Telli, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.Merhumun cenazesi 7 Aralık 2014 Pazar günü ikindi namazına müteakip kılınan ceenaze namazı sonrası doğum yeri olan Uluköy köyünde toprağa verildi. Merhuma Canab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Devamını Oku »

BORABOY’DA DİN GÖREVLİLERİ AKŞAM KURAN KURSU AÇTILAR

1495269_10203219684641122_1360218737538257362_o

BORABOY’DA DİN GÖREVLİLERİ AKŞAM KURAN KURSU AÇTILAR Boraboy’da görev yapan din görevlilerinin gayretleriyle ve de köy halkının ilgi, istek ve katılımlarıyla Kış Dönemi Akşam Kur’an Kursu açıldı. İlçemizin güzide köylerinden Boraboy’da din görevlileri ve halk gönül birliği ederek kış boyunca sürecek Kış Dönemi Akşam Kur’an Kursu açtılar. Köy halkının kış mevsimi boyunca bir fırsat bildikleri boş zamanlarını güzel ve hayırlı ... Devamını Oku »

TOKSOY DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

IMG_7680

Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin   kendi lokalinde yaptığı değerlendirme toplantısına Belediye Başkanı Bayram Öztürk de katıldı 02 Aralık 2014 Salı günü saat 19.00′da dernek lokalinde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Başkan yardımcısı Kadir Aydoğan, Ziraat  Odası Başkanı Hasan Dikmen , Belediye meclisi üyeleri  ve dernek üyeleri katıldı. Dernek başkanı Kazım Özdemir yaptığı konuşmada 2014 yılının değerlendirmesini ... Devamını Oku »

HAYALDİ GERÇEK OLDU

10404445_1518853698369311_1436360171147345065_n

HAYALDİ GERÇEK OLDU Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Dernek Başkanı Halis Erişgen, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Hemşin, Ahmet Doğan, Ahmet Köksal, Abdurrahman Çınar, önceki dernek başkanı Abdullah Günel’in gayretleri; Köyün işverenlerinden Nuri Topsakal, Fatih Erişgen, Arif Güven, Ahmet Hemşin ve Mehmet Erişgen ile ayrıca dernek üyelerinin destekleriyle İstanbul Pendik Kaynarca’da kendine ait yer satın aldı. Dernek Başkanı Halis ... Devamını Oku »

SEFER HOCANIN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

indir

Emekli İmam-Hatip Sefer Uysal’ın annesi Afik Uysal (96) hayatını kaybetti. 18 Kasım 2014 Salı günü vefat eden merhumenin cenazesi Mülkbükü köyü camiinde 19 Kasım günü öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına müteakiben köy kabristanlığında toprağa verilmiş olup, merhumeye Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Devamını Oku »

TERCANLARIN ACI GÜNÜ

indir

Aslen Yeşilyurt (Sepetlioba) köyünden olup, Almanya’dan emekli olan Ali Tercan (75) vefat etti. Abdullah, Hüseyin ve Necati Tercan’ın ağabeyi, gazetemiz yazarı Tarık Ziyad’ın kayınpederi olan olan Ali Tercan bir süredir şeker hastalığı tedavisi görüyordu. Merhumun cenazesi 18 Kasım 2014 Salı günü Yeşilyurt köyü camiinde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına müteakiben toprağa verilmiş olup, merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.