Cumartesi , Ekim 25 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Köyler

Kategori Arşivi: Köyler

Haber Aboneliği<

Taşova köyleri hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

AH TEKEL SENİN KIYMETİNİ BİLEMEDİK…

tta

1950′li yıllarda kurulan ilçemizdeki gelişmişlik düzeyinde önemli çok önemli katkısı olan Tekel İşletme müdürlüğünün kıymeti her geçen daha iyi anlaşılıyor. Yüzlerce kişinin emekli olmasını sağlayan Tekel, binlerce üreticinin tütün ekimi sayesinde ilçemiz esnafına dönem dönem altın çağ yaşatmıştı. 2000′li yılların ortasında kapatılan  Tekel, tütün ekicilerinden kesilen emekli primleri nedeni ile hala üreticilerimizin emekli olmalarını sağlıyor. 1988 yılında başlayan tarım bağkurunun ... Devamını Oku »

ZİYA DÖNMEZ VEFAT ETTİ

vefat-kurdela-333333

Emekli öğretmen Ziya Dönmez hayatını kaybetti. Sağlık personeli Serkan Dönmez ve öğretmen Serdar Dönmez’in babaları, emekli öğretmen Ayten Dönmez’in eşi Ziya Dönmez (63) bir süredir tedavi görüyordu. Merhumun cenazesi 20 Ekim 2014 Pazartesi günü Çambükü köyü camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası köy kabristanlığında toprağa verilmiş olup, merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Devamını Oku »

ALPAT ve ÇELİK AİLELERİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

vefat-kurdela-333333

Emekli PTT Müdürü, Birol, Bilen ve Asım Alpat’ın babaları Ali Alpat (67) vefat etti. 18 Ekim 2014 günü hayatını kaybeden merhum Ali Alpat’ın cenazesi 19 Ekim 2014 Pazar günü Gürsu (Tekelize) köyünde saat 10.00′da kılınan cenaze namazına müteakiben köy kabristanlığında toprağa verildi. İlçemiz Noterlik başkatibi Özgür Çelik’in babası Nihat Çelik (81) aynı gün ikindi namazını müteakip Hacıbey köyü camiinde kılınan ... Devamını Oku »

HASAN DERTLİ VEFAT ETTİ

vefat-kurdela-333333

Tekpınar (Kıranürküt) köyü önceki muhtarlarından Hasan Dertli (64) hayatını kaybetti. Emre Mobilya Muharrem Dertli ve bilgisayarcı Mesut Dertli’nin babaları Hasan Dertli bir süredir rahatsızlığı nedeni ile tedavi görüyordu. Merhumun cenazesi 18 Ekim 2014 Cumartesi günü öğle namazı Merkez çarşı camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Tekpınar köyü kabristanlığında toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Devamını Oku »

MURAT BOL’U KAYBETTİK

vefat-kurdela-333333

Çılkıdır köyünden,ilçemizin sevilen şahsiyetlerinden Murat Bol (62) vefat etti. Ahmet Bol’un kardeşi, Ruhi, Hacı Bekir  ve merhum Hüseyin Bol’un ağabeyi, Muhittin, Mahmut İlyas ve Sabri Bol’un babaları Murat Bol Şişli Özel Kolan hastanesinde kanser tedavisi görüyordu. Merhumun cenazesi 1 Ekim 2014 Çarşamba günü  Çılkıdır köyünde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına müteakip köy kabristanlığında toprağa verilmiş olup, merhuma Cenab-ı Allah’tan ... Devamını Oku »

TAŞOVA’DA ÇELTİK HASADI BAŞLADI

9361279

Taşova’da Çeltik Hasadı Başladı İlçemize bağlı Mülkbükü köyü Muhtarı Mustafa Özcan 2014 yılı çeltik hasadına başladıklarını söyledi. Özcan “Bu yıl üç bin 500 dönüm çeltik ektik ve dönüm başına bin kilo pirinç elde ederek rekor seviyeye ulaştık. Havaların sıcak gitmesi neticesinde üretim yüksek olmuştur buda bizi memnun etmiştir. Ürettiğimiz çeltikleri Taşova ve Çorum’da bulunan pirinç fabrikalarına satıyoruz burada işlendikten sonra ... Devamını Oku »

EMEKLİ ÖĞRETMEN KAMİL YILDIZ VEFAT ETTİ

_MG_5755

Aslen  Çaydibi köyünden olan ve İlhan ve Erdoğan Yıldız’ın babaları emekli öğretmen Kamil Yıldız (81) hayatını kaybetti. Uzun süredir  evinde tedavi gören emekli öğretmen Kamil Yıldız  16 Eylül 21014  Salı günü Merkez Çarşı camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Çaydibi köyü kabristanlığına defnedildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli  Yıldız ailesine  ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Devamını Oku »

DERELİ, TEKKE, Y. BARAKLI MUHTARINI SEÇTİ

images

İlçemize bağlı 3 köyümüzde 14 Eylül 2014 Pazar günü muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri huzur içinde tamamlandı. 4 adayın katıldığı Dereli köyündeki seçimde 166 oy alan Ali Vural muhtar seçilirken, Mehmet Ali Atılgan 105, İbrahim Avcı 79, Ahmet Erdağ 43 oy aldı Tekke köyünde 247 oy alan Kadir Gedizli muhtar seçilirken, diğer aday Kadir Celep 180 oy aldı. Yukarı Baraklı ... Devamını Oku »

CUMA NAMAZI BERATI OLAN CAMİİ YARDIM BEKLİYOR

Screenshot 2014-09-05 17.10.35

  Uluköy toprakları tarih kokuyor. 1487  yılında Kapu Ağası Hüseyin Ağa tarafından yaptırılan Kurşunlu Camiinin tarihi tanığı Hurşit Canlı,  gözleri yaşlı o günlere tanıklık ediyor. Osmanlı  döneminde yaptırılan Kurşunlu Camii 1942’de  tamamen yıkılmış olup, caminin kitabesi Uluköy Belediye binasında muhafaza ediliyor. Camiiye ait  olduğu bilinen medrese tamamen yıkılmış ve hamamı  Vakıflar tarafından aslına uygun olarak restore edilerek bir süre çalıştırılmış ... Devamını Oku »

14 EYLÜL PAZAR GÜNÜ 3 KÖYDE SEÇİM VAR

muhtarlik_secimi_yenilenecek_h16931

1972 yılında Yerkozlu ve Tekke köylerinin birleşmesiyle Akınoğlu Kasabası, 1995 yılında Aşağı Baraklı ve Yukarı Baraklı köylerinin birleşimiyle Özbaraklı, 1998 yılında Dereli ve Ballıca köylerinin birleşmesiyle Ballıdere Kasabası oluşturulmuştu. 30 Mart 2014 günü yapılan seçimlerde bu beldeler köy olduğu için her köy için tek muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimi yapılmıştı.  Akınoğlu beldesinde muhtarlığı kazanan Ömer Çelik’in Yerkozlu köyünden olması nedeniyle ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.