Buradasınız: Anasayfa / Köyler

Kategori Arşivi: Köyler

Haber Aboneliği<

Taşova köyleri hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

DÖNMEZ AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

IMG_9331

Emekli öğretmen Sebati Dönmez’in eşi, Taşova Spor’un eski futbolcularından Levent ve Üzeyir Dönmez’in anneleri, Sağlık ocağı emekli ebesi Kevser Dönmez vefat etti. Bir süredir İstanbul’da tedavi görmekte olan merhumenin cenazesi, 27 Şubat 2015  günü Merkez Çarşı camiinde Cuma namazına müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Çambükü (Meğellibükü) köyü kabristanlığında toprağa verilmiş olup, merhumeye Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş ... Devamını Oku »

ORKÖY KREDİLERİ ANLATILDI

8864487

  I Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından  ilçemize bağlı köy muhtarlarına 26 Şubat 2015 Perşembe günü ORKÖY  kredileri ile ilgili bilgilendirme toplantı düzenlendi. Müftülük toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü İsmail Bakırcıoğlu ORKÖY kredilerinin dağıtımı ve kredi türleri hakkında bilgilendirme yaparak, kredilerin köylüye sağladığı faydalar, kredi kullanımlarından sonra köylünün bundan duyduğu memnuniyet ... Devamını Oku »

İNŞAAT İZNİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

4099807

  26 Şubat 2015 Perşembe günü ilçemizde  Amasya İl Özel İdaresi tarafından Müftülük toplantı salonunda İnşaat izinleri ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Özel idaresi Şehir plancısı Fatma Ağaoğlu yaptığı açıklamada “5302 sayılı İl özel İdare kanunu hükümlerine göre belediye mücavir alan sınırları dışında imar yetkisi idaremize devredilmiştir. Buna istinaden 1. derece deprem bölgesinde bulunan ilimiz hudutlarındaki köylerde yaşayan ... Devamını Oku »

ULUKÖY YOLU GENİŞLETİLİYOR.

IMG_9249

ilçemize bağlı Uluköy  köyünü ilçemize bağlayan  10 kilometrelik  yol genişletiliyor. 1958 yılında  belde belediyesi olan Uluköy  son yasa ile köy statüsüne geçti. 10 kilometrelik ilçe yolunda çok fazla kapalı viraj ve rampa nedeniyle   trafik kazaları oluyordu. Son olarak öğrenci servis aracının takla atması ile  meydana gelen kazadan sonra kalıcı olmak amacıyla köy  yolu  genişletilmesi ile  gerek köylü vatandaşlar, gerekse sürücüler ... Devamını Oku »

KOZLUCALILAR YAYLA ŞENLİĞİ GÜNÜNÜ BELİRLEDİ

566909_14_13_08

İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren ilçemize bağlı Kozluca Köyü Derneği geçtiğimiz hafta dernek merkezindeki toplantıda geleneksel yayla şenliğinin gününü kararlaştırdı. Dernek Başkanı Adem Temiz bu yıl sekincisi yapılacak olan yayla şenliğinin Ramazan bayramının ikinci ve üçüncü günü olan 18 ve 19 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacağını belirterek, Kozlucalıların izin tarihlerini buna göre ayarlamalarını istedi. Devamını Oku »

Ramis Topal’dan Ziraat Odasına Hayırlı Olsun Ziyareti

6148961

16 Şubat 2015 Pazartesi günü ilçemizi ziyaret eden CHP Amasya Millet vekili Ramis Topal yeni seçilen Ziraat odası başkan ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Topal “ Ziraat odası başkanımı ve yönetimini kutluyorum yıllardır Taşova’ya hizmet ediyor mücadele ediyor. Birlikte birçok çalışmalar yaptık. İnşallah iktidar Taşova’ya gerekli yatırımları yapar ve köy görünümünden kurtulur ve göç vermekten kurtulur. Yeni görevlerinde başta ... Devamını Oku »

KARA KIŞ YENİDEN GELDİ

CIMG0563

15 Şubat 2015 günü akşamı başlayan ve 17 Şubat Salı günü etkisini artıran kar yağışı yüksek kesimlerdeki köylerimizle ilçemizin irtibatını kesti. 17 Şubat günü sabah saatlerinde ilçemiz Özel İdaresi ekipleri Şef Metin Hallemoğlu nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor.Kar yağışı ilçemizde etkili olmazken , bazı köylerimizde kar kalınlığı 40-50 santimetreyi buldu. İlçemiz Özel İdare Şefi Metin Hallemoğlu ; “Ekiplerimiz gece geç saatlere kadar ... Devamını Oku »

TURAL AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

İlçemiz Kırkharman köyü halkından merhum Sami Tural’ın eşi, Yeşilırmak İlkokulu öğretmeni Yılmaz Tural’ın annesi Necibe Tural (75) vefat etti. Merhumenin cenazesi 17 Şubat 2015 Salı günü Kırkharman köyünde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası köy kabristanlığına defnedildi. Merhumeye Cenab-ı Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz. Devamını Oku »

ZİRAAT ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ

_MG_9097

1999 Yılında kurulan Taşova Ziraat odası 6. olagan genel kurulunu yaptı 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 09.00 da Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan kongrede saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra gündem maddeleri icra edildi.Divan başkanlığına Mehmet Öztürk,Başkan yardımcılığına Mustafa Arduç,katip üyeliklere Erkan Yılmaz ve Yusuf Eser seçildiler. Başkan adayı Ahmet Öz ve Ömer Celep’in birer konuşma yaptığı genel kurulda ... Devamını Oku »

CUMA SABAHINA 4 AYRI SALA İLE UYANDIK

_MG_9092

İlçemiz 13 Şubat 2015 Cuma günü sabahına 4 ayrı sala ile uyandı. Bir süredir rahatsızlığı dolayısı ile İstanbul’da tedavi görmekte olan Azime Dönmez (60) 12 Şubat 2015 Perşembe günü vefat etti. İlçemiz nakliyecilerinden Ömer Dönmez’in eşi, İhlas mağazası personeli Murat Dönmez’in annesi Azime Dönmez 13 Şubat günü Merkez Çarşı camiinde Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazına müteakiben Doğu mahallesi kabristanlığında ... Devamını Oku »