Salı , Eylül 2 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Köyler

Kategori Arşivi: Köyler

Haber Aboneliği<

Taşova köyleri hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

images

30 Mart 2014 Mahalli idareler seçimlerinde mezra statüsüne düşen ve yeniden köye dönüşen 3 köyümüzde 31 Ağustos 2014 Pazar günü muhtarlık ve ihtiyar heyeti üyeliği seçimi yapıldı. Huzur içinde tamamlanan seçimler sonunda; Yayladibi (Halamaz) köyünde 73 oy alan Yaşar Abdullah Özen muhtarlığa seçilirken, diğer aday Ali Bolat 49 oy aldı. Kozluca köyünde eski muhtar Ersan Erol 53 oyla muhtar seçilirken, ... Devamını Oku »

3 KÖYÜMÜZDE SEÇİM VAR

images

30 Mart 2014 günü yapılan Mahalli idareler genel seçiminde köy statüsüne dönüşen Destek ve Esençay’a bağlı 3 mahallemizin köy olması nedeni ile muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri yapılacak. 31 Ağustos 2014 Pazar günü Kozluca, Yayladibi (Halamaz) ve Ilıpınar (Çermik) köyündeki seçmenler sandığa gidecek. Karamuk mahallesi ise bundan böyle Destek köyünün mezrası olarak statüsünü sürdürecek. Devamını Oku »

KARLIK, SEPETLİ ve ÇALKAYA’DA ÇEKİMLER YAPILDI

15407_10204645343112318_5238151946669624078_n

İlçemize bağlı asfaltı olmayan 2 köyümüz Karlık ve Çalkaya ile şirin Sepetli köyümüzde Sezgin Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu GEZGİN YOLLARDA programında yayınlanmak üzere çekimler yapıldı. Birbirinden ilginç konuların ve Canik dağlarının eteğindeki  köylerimizin görsel güzelliklerinin  yer aldığı program Eylül ayı sonunda Medya TV’de yayınlanacak. İlçemizin ve çevremizin sorunlarını ve güzelliklerini ekrana taşıyacak olan  ”Gezgin Yollarda” programının yeni sezon çekimleri devam edecek. Devamını Oku »

AHIRDA 14 BÜYÜK BAŞ HAYVAN YANDI

DSCN5047

Destek Köyünde   18 Ağustos 2014 Pazartesi günü sabaha karşı Besi ahırında  çıkan yangında 14 büyük baş hayvan diri diri  yandı. Destek Köyü  Düzler mevkiinde  Ahmet Çömez’e ait besi ahırında henüz  sebebi bilinmeyen bir nedenle sabaha karşı yangın çıktı. Ahırda  bulunan  14 büyük baş hayvan kurtarılamadı.Çıkan yangında ahır tamamen yandı . Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. Devamını Oku »

10 AĞUSTOS’TA CUMHURUN TERCİHİ ERDOĞAN

IMG_4754

  10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi olaysız tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre ilçe genelinde  Recep Tayyip Erdoğan 12 bin 797 ,Ekmeleddin  Mehmet İhsanoğlu   6 bin 764, Selahattin Demirtaş 260 0y alırken, İlçe merkezinde Erdoğan  2926,  İhsanoğlu  2499, Demirtaş ise 61  oy aldı. CUMHURBAŞKANLIĞI TAŞOVA SANDIKLARA GÖRE SEÇİM SONUCU S. BÖLGE S. NO RTE E.l S.D S. BÖLGE ... Devamını Oku »

SOĞAN ALICI BULAMIYOR

images

Alpaslan ve  Uluköy köyünün en çok ürettiği soğan yine para etmedi üretici perişan durumda. Alpaslan  halkının yetiştirdiği ürünlerin başında kuru soğan geliyor. Yılda 2 bin ton soğan yetiştiren Alpaslan’da bu yıl yaklaşık 20 aile soğan ekti . Toplam 100 ton soğan üretildi. Alpaslan sokaklarında, evlerin önünde soğan kesenler ve istiflenmiş soğan çuvallarından eski görüntüler yok. Her yemeğe tad veren, salatalarımızın ... Devamını Oku »

TRAKTÖR KAZASINDA OLAY YERİNDE CAN VERDİ.

30

    İlçemiz Uluköy köyünden Yusuf Bilir (50), 05 HH 342 plaka nolu traktörü ilekendi soğanını  orman köylerine satmaya giderken Gökpınar köyünde traktörü devirdi . Bilir, olay yerinde hayatını kaybetti. 5 Ağustos 2014 Salı günü sabah 07.30 sularında  meydana gelen kazada,kendi traktörüne  soğan çuvallarını yükleyerek  köylere satmaya giden Yusuf Bilir, Gökpınar köyü kireçlik mevkiinde  römorku ile takla attı .Soğan çuvalları ... Devamını Oku »

YAYLADİBİ KÖYÜ FINDIKPINARI YAYLASINDA COŞTU

FINDIK PINARIIIII

İlçemiz Yayladibi köyünün İstanbul’da faaliyet gösteren derneği tarafından bu yıl üçüncüsü.düzenlenen yayla etkinliği yörede kol gezen kene vakasına rağmen coşkulu geçti. Yayla etkinliğine katılımın yüksek olduğu gözlenirken,  etkinliğin sunumunu Medya TV program yapımcısı Salih Turgut gerçekleştirdi. Çekimi yapılan şenlik programı  Medya TV ekranlarında yayınlanacak. Dernek Başkanı Celal Koçak yayla etkinliğine katılanlar hitaben yaptığı konuşmasında; “İstanbul’da yaşıyoruz ama kalbimiz Yayladibi köyümüzde ... Devamını Oku »

SITMAPINARI MEZRASI GÜZEL ETKİNLİKLERE İMZA ATIYOR

KARSA

İlçemize bağlı Karsavul köyü  Sıtmapınarı mezrası Ramazan Bayramı etkinlerinde yine muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Medya TV  Yönetim Kurulu Başkanı Turan Canik,  Taşova  Belediye Encümen üyesi Sinan Yılmaz, Karsavul Muhtarı Ayhan Üstün, Yeşilırmak Gönüllüleri Birliği Başkanı Eyüp Sancar, Bursa bir önceki dönem il derneği başkanı Sinan Caba, Medya TV program yapımcısı araştırmacı gazeteci Sezgin Ünsal ve kalabalık bölge halkının ... Devamını Oku »

KARSAVULLU İŞ ADAMI TURAN CANİK’ TEN MEVLİT

IMG_5691

* İstanbul’ da ikamet eden, Medya  Grup Yönetim kurulu başkanı; Turan CANİK  Ramazan ayının son gününde, doğduğu köy olan Karsavul’ a gelerek, gerek gelmiş geçmiş atalarına ve  Karsavul köyünün bütün gelmiş geçmişleri için Mevlid’ i şerif okuttu. Mevlid’i şerif’e Karsavul köyü halkı ile birlikte bir çok davetli katılırken, Taşova Belediye Başkanı, Bayram Öztürk, Yeşilırmak Gönüllüler birliği başkanı Eyüp Sancar,  Şair ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.