KORKMAZ DAN AÇIKLAMA: YORUM KÖŞELERİ PSİKOPAT MEKANI DEĞİLDİR

0

Benim veya bir başkasının demeci ile ilgili YORUM yapabilmek için konu hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Bazen bilgi sahibi olunmasıda yetmez. Yazılanların doğru olup olmadığını iyice anlayıp, üstünüze vazife ise müdahil olunması en güzelidir. Bazı küçük beyinlilerin kendilerini alakadar etmediği halde, sanki konunun muhatabı imiş gibi şaşırarak, sapıtarak YORUM yapmaya çalıştıklarını kaydeden önceki Taşova Belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ: “YORUM köşeleri psikopatların stres atma mekânı değildir .” Dedi.


 


KORKMAZ:Gazetelerde yer alam günlük haberler, köşe yazarlarının işlediği konular ile verilen demeçler hakkında; YORUM yapabilmek için birde okuryazar olunmasa gerekir. Okuduğunuzdan bir şey anlamıyorsanız size, sivri sinek saz , davul zurna az  gelir.


 


O zaman adama, madem okuryazarlığın yok, madem okuduğundan bir şey anlamıyorsun, neden YORUM köşesini kirletiyorsun diye sorarlar.


Sözü nereye getireceğimi ve hangi konuya parmak basacağımı anladığınızı umuyorum..


 


Önceki Belediye Başkanı ve Taşovalı bir vatandaş olarak, gerektiği şekilde belediye hizmet hakkımızın korunmadığı ve Belediyeden yeterli hizmeti bulamadığımız için, Belediye Başkanını ve Meclis üyelerini, eleştiriyor, irdeliyor, uyandırmaya çalışıyor, göreve davet ediyor, yanlış kararlarını söylüyor, sorumluluklarını hatırlatıyor ve yanlış icraatlarının vebalini kaldıramayacaklarını ifade ederek, Taşova Halkına şikayet ediyorum. Bütün bunları açık bir dille söylüyor ve vatandaşlarımızla paylaşıyorum. Hatta, bu görevi beceremiyorsunuz, çekin gidin diyorum.  Daha ne demem lâzım acaba?


 


Biz, 2009 yılında çok düzenli ve borçsuz, bir belediye teslim ettik. belediyeden alacağımız hizmet beklentilerimiz hayal oldu. Hiç olmazsa, mevcutları bozmayın, kırmayın, satmayın, gelirleri çarçur etmeyin, size son bir şans veren Taşova Halkına saygılı olun, kuruma sahip çıkın, yazıktır, tüyü bitmedik yetimin hakkını zayii etmeyin diyorum. Belediyeden ses yok. Bu sözlerimin hangisi yanlış? Ben doğruları dile getiriyorum.


 


Mevcut Belediye’ye Jüpiter kadar uzak ama, farz edelim ki, Belediye bir otogar yapacak, bir hamam yapacak veya yeni bir pazar yeri kuracak, inanın eleştirmem. Çünkü bu ve benzeri hizmetlerin yapılmasına karar verecek olan merci Belediye Meclisidir. Belediye Meclisi yasalar doğrultusunda kendisine verilen yetkileri, Halk adına ve Kurum adına kullanır.


 


Bu günlerde, YENİ TAŞOVA GAZETESİ’ne Ders ve ibret alınacak çeşitli demeçler verdim. Demeçlerimin binlerce insan tarafından okunup, takip edildiğini biliyorum. Taşova’mızım sorunlarına duyarlı oldukları için tüm YENİ TAŞOVA GAZETESİ ile TASOVA.GEN.TR okuyucularını tebrik ediyor  ve teşekkür ediyorum. Taşova Belediyesinin naçar düşmesi ve borçlu olması hepimizi üzer. Ben önceki Belediye Başkanı ve bir Taşovalı olarak Belediyenin iyi yönetilmesini isterim.


 


YENİ TAŞOVA GAZETESİ’nde yer alan demeçlerimi, vatanını, Milletini ve ailesini seven  insan evlatları okusun. Psikopatların  okumasına gerek yok. Sadece stres atmak için, belli olmayan kendi egosunu tatmin etmek için muhatabım olmadığı halde, klavyenin tuşlarına rast gele vurmak insanlık değildir. Bu adi yaratıklara, bu yorumculara son sözüm şudur, hünerlerinizi kendinize kullanın.


 


Keşke okuryazar olsaydınız da demeçlerimi okuyabilseydiniz. Ne demek istediğimi anlayıp,  bana hak verirdiniz.


 


Demeçlerimin her kelimesi doğrudur ve doludur. Açık ve aleni söylüyorum. Benim muhatabım Belediye başkanı ve Belediye meclis üyeleridir. Hiç kimse, başkalarının yerine soyunarak bana cevap verme adiliğini göstermesin. Benim isteğim, Belediyenin borçsuz, harçsız dimdik ayakta durması ve Halkımızın hakkı olan hizmeti almasıdır.


 


Belediye’yi bir otobüse benzetecek olursak, 2004 yılında, peşinden çok sayıda alacaklıların koşuştuğu rotu çıkık taka bir otobüs devraldık. Peşinde tek bir insanın alacaklı olarak görünmediği, direksiyonu sağlam ve yolda. Herkesin selam durduğu yeni bir otobüs devrettik. Şimdi görüyorum ki; teslim ettiğimiz; otobüsün yerinde yeller esiyor. Otobüsün camının kırık, boyası dökük, sağı solu vurulmuş dökülmüş, peşinden alacaklıların koşuştuğu, rotu çıkmış, gideceği yönü kendisi belirleyemeyen virane bir otobüs var. Çok şeyleri biliyorum, konulara vakıfım. Hedefi bu yanlışlıklara dur diyecek meclis üyelerini göreve çağırıyorum. Herkesle konuşun, milleti dinleyin, benimle konuşmaktan da korkmayın. Dedi.

Yorum Ekle