Körfez’de Hemşehrimizden Örnek davranış..

0

Aslen ilçemiz Karlık köyünden olup, uzun süredir Körfez (Yarımca) ilçesinde ikamet etmekte olan temizlik görevlisi Celal Serçe, yaptığı örnek davranışla ilçemizin  gururu oldu. Haber, ülkemizin en çok satan gazetelerinden olan Posta gazetesinin birinci sayfasında yer aldı.

 

Kocaeli- Körfez Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Celal Serçe, Mimar Sinan Mahallesi’nde çöplerin içinde 20 bin lira ve kimliklerin olduğu bir çanta buldu. Serçe, parayı, içindeki kimlikten ulaştığı çantanın sahibi M.S’yi arayarak kendisine teslim etti.

M.S, eski eşyalar ile yanlışlıkla çöpe atılan çantadaki 20 bin liranın emanet olduğunu ve Serçe’nin kendilerini büyük bir yükten kurtardığını ifade ederek, ”Böyle duyarlı kişilerin hala yaşadığını bilmenin mutluluk verici olduğunu, vermek istediği ödülü dahi kabul etmediğini” söyledi.

Evli ve 4 çocuk babası Serçe ise yaptığı davranışın insanlık görevi olduğunu vurgulayarak, ailesine yedirdiği her lokmanın helal olması için çalıştığını belirti.

Serçe’yi altın ve ikramiye ile ödüllendiren Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran  ”Böyle bir ekibe sahip olduğu için gurur duyuyorum.”  dedi.

Yüksek ahlakı nedeniyle Serçe’ye teşekkür eden Baran, “Çocuklarına bırakacak bir miras olarak da bu hediyeyi kendilerine veriyorum. Türk milletinin bir takım değer yargılarını kaybetmediğini gösteren en güzel örneğini bizim personelimiz göstermiş ve sahibine teslim etmiştir. Erdemli, onurlu davranışı nedeniyle kendisini tekrar tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

Yorum Ekle