KIRKHARMAN KÖYÜ DERNEKÇİLİĞE HIZLI BAŞLADI

0

İlçemizin en güzel köylerinden Kırkharman köyü , İstanbul’da dernek kurma çalışmalarını bitirerek faaliyetlerine başladı.

2018 yılı Ağustos ayında kurulan ve faaliyetlerine Hızlı bir başlangıç yapan Dernek müteşebbis heyeti, geçtiğimiz ay 1. Kırkharman Gölet Şenliğini gerçekleştirdi. Köy camiini boyattıran dernek köyün merkezinin ağaçlandırılması ve köyün güzelleştirilmesi kapsamında gerçekleştirdikleri Fidan kampanyası  köylü tarafından büyük destek gördü ve Ekim ayı sonunda fidanların dikilmesi planlanıyor.

İnternet üzerinde de faaliyetlerine devam eden dernek www.kirkharman.com isimli web sitesini kurarak köyün tanıtımını ve bilinirliğine olumlu katkılar sunuyor. Dernek yönetimi 2019 yılı Haziran ayında ikinci gölet şenliğini düzenleyecek.

Dernek merkezi Bağcılar, Kirazlı mahallesinde olan Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin müteşebbis heyetin de Kurucu Başkan Naci Özkan,Kurucu Başkan Yardımcısı Ömer Akın  Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Özkan,Üzeyir Temizkan,Mümin Önder,Tamer Özkan ve Bilal Eraslan görev yapıyor.

Dernek yönetimini kutluyor,görevlerin de başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle