KAYMAKAM ŞİVGAN BİR GÜNDE ÜÇ TOPLANTI YAPTI

0
KAYMAKAM ŞİVGAN BİR GÜNDE ÜÇ TOPLANTI YAPTI
 


25 Ocak 2011 Salı günü İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Taşova Öğretmenevi’nde bulunan Kaymakamlık   AB Proje Geliştirme Koordinasyan Merkezinde Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Okul Müdürleri ile  ayrı ayrı guruplar halinde toplantı yaptı.

 


İlk toplantıyı Daire Amirleri ile yapan Şivgan, saat 14.30’da başlayan ikinci toplantıyı Taşova Sivil Toplum Örgütleri ile gerçekleştirdi. KOSGEB  Amasya Sinerji Odağı Yöneticisi ve Danışmanı Serhan Berktaş, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İl Genel Meclisi Üyeleri Gönül Hayati Özkan, Sezai Cingöz ve 16 Sivil Toplum Temsilcisinin katıldığı toplantıda, yeni kurulan Web sitesi ve içeriği hakkında açıklamalarda bulundu. Şivgan: “Burada toplumun değişik kesimlerine hitap etmektesiniz. Hepinizin toplumumuzdaki yerinizin farklı ama amacınızın aynı olduğunu biliyoruz. Yaptığınız etkinlikler, yenilikler ve hayata geçirdiğiniz çalışmaları halka tam anlamıyla duyuramamaktasınız. Bu zorluğu aştığınız an, Taşova’mızın sivil toplum örgütlerinin çalışmaları görülecek, sivil toplum örgütlerinin boş durmadığı ortaya çıkacaktır” dedi.


 


2011 Haziran ayında yapılacak milletvekili genel seçimlerinin huzur içinde geçmesi için güvenlik güçleri kadar sivil toplum örgütleri de görevini en iyi şekilde yaparak bu huzura katkıda bulunacaktır, şeklinde açıklamalarda bulunuldu.


 


Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda KOSGEB İl Danışmanı Serhan Berktaş, İlçe halkının Kosgeb’ten faydalanamadığını söylerken, ”Kaynak var ama birliktelik sağlanamıyor, bu da başarısızlığa sebep oluyor, Türkiye’de 47 adet hibe para veren kuruluş var fakat bilen yok, birlik olmadığı için de yeteri kadar yararlanılamıyor” dedi.


 


İki saat süren toplantı biterken bu sefer Okul Müdürleri ile üçüncü toplantı başladı. Salı gününün tamamını toplantılar yaparak ilçemiz sorunlarını çözmeye çalışan Kaymakamımız İbrahim Halil Şivgan’ı yürekten kutluyor, başarılar diliyoruz.


 


              CHA-TAŞOVA GAZETESİ   


  

Yorum Ekle