Kaymakam Kurnaz Aday Öğretmenleri kabul etti

0

 

Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz koordinatör Arif Gürcan Önder ve Salih Sönmez nezaretinde aday öğretmenleri makamında kabul etti.

Aday öğretmelere öncelikli hedefiniz iyi insan yetiştirmek olmalıdır diyen Kaymakam Kurnaz

“Sizler gelecek nesilleri imar edecek mimarlarsınız. Bu yüzden bağlı olduğunuz bakanlığın temel fonksiyonunu yerine getirmeye gayret edin. Şu an maalesef Milli Eğitim sistemimiz tamamen öğretim odaklı çalışıyor. Asıl önemli fonksiyonunu ikinci plana itti. Yani insan eğitmeyi insan yetiştirmeyi bir kenara bıraktık ne kadar çok sınav kazandırırsak o kadar başarılıyız yanlış bir paradigmamız var. Bunun dışına çıkmanızı asıl amacınızın çocukları sınav kandırmak değil gelecek nesil olduğunu unutmayınız. Sizler insan yetiştireceksiniz. Her insanın üzerinde öğretmenlerinin etkisi vardır. Sizler elinize aldığınız çocukların üzerinde çok etki edecek ve onların ömür boyu üzerinde iz bırakacaksınız.

Her şeyden önce iyi insan yetiştirmeye çalışın. Matematiği az bilsin ama ahlaklı olsun, İngilizceyi az bilsin ama manevi değerlerini, milletini, birliğini beraberliğini bayrağını bilsin.

Çocuklara dürüst olmayı öğretin dürüst olmanın yalan söylememenin ne kadar önemli olduğunu öğretin. Toplumumuz bu değerleri her gün yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor. Bu tamamen öğrencinin velinin öğretmenlerimizin değil top yekün değişim gerekli” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Erdem Kocaoğlu ve Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgan’da Aday Öğretmenlerin kabul edilmesinde Kaymakam Kurnaz’a eşlik etti.

 

 

Yorum Ekle