KARA KIŞ İLÇEMİZDE ZORLU GEÇECEK

0

 

 

       10 Aralık   2013  Salı günü sabahı ilçe merkezine  yağan kar ile uyanan vatandaşlar, geçen yıl 9 Ocak günü karla tanışmıştı.

     Ülke genelinde  kış haberlerini izleyen halkımız , 9  Aralık akşamı  yüksek yerlere başlayan  kar yağışı ile 10 Aralık  sabahına ilçemiz  karla uyandı.

     Başta çocuklar olmak üzere halkımız tam bir kış mevsimi yaşıyor.Mesai saatlerinin başlaması ile Kaymakamlık ve Özel İdare Müdürlüğü kapanan köy ve kasaba yollarının açılması için  sabahın erken saatlerinde çalışmalara başladı. Kaymakamlık haberleşme merkezinin   öncelikle köy ve kasabalardan gelen öğrencilerin ulaşımını sağlayan yollara öncelik verildiği öğrenildi. Grayderler  ile  aralıksız çalışmalar  sürdürülüyor.Önceden kış hazırlıklarını yapan Özel İdare  ilçe genelinde  kar ve buzlanmaya karşı tedbirlerini  aldı.

    Belediyenin  alt yapı çalışmaları nedeniyle   şantiyeye  dönen mahallelerde tamamlanan yolara kum ve mıcır dökülmesine rağmen ,Sabahın  erken  saatlerinde okula giden çocuklar ve vatandaşlar çile çekiyor. Çamur deryasına dönen yolların bir an önce kapanması için yoğun çaba gösteriliyor.Yoların düzeltilmesi için  silindir getirilerek  çalışmalara hız verildiği öğrenildi.

    Yetkililer araç sahiplerinin gerekli önlemleri alarak yola çıkmalarını, su abonelerinin sayaçlarını buzlanmaya karşı korumalarını,soba zehirlenmelerine karşı  tedbirlerin alınmasını istediler.

 

DSCF3031 DSCF3033 DSCF3034 DSCF3036 DSCF3038 DSCF3040 DSCF3041

DSCF3042

Yorum Ekle