İSTİKLAL MARŞI’NI VE MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERİNİ EZBERE GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

0

nsNj

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü’nce İlçemiz okul Öncesi ve  İlkokul öğrencileri arasında  İstiklal Marşı, Ortaokul ile Lise öğrencileri arasında ise Mehmet Akif Ersoy şiirlerini ezbere güzel okuma yarışması yapıldı.

Taşova Öğretmen evi ve ASO Müdürlüğü salonunda, okul öncesi ve  ilkokul öğrencileri arasında yapılan İstiklal Marşımızı ezbere güzel okuma yarışmasında Taşova Boraboy  İlkokulu öğrencisi Betül Kırtepe  birinci olurken,  Yeşilırmak İlkokulundan Damla Nur Gümüş ikinci ,Cumhuriyet İlkokulundan Tuğba Nur Sümen   üçüncü oldu.

Orta okul öğrencileri  arasında yapılan Mehmet Akif ERSOY şiirlerini ezbere güzel okuma yarışmasında

Birinci Esençay Ortaokulundan  Sıla Usta,ikinci Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün Ortaokulundan Gamze Yılmaz üçüncü ise Cumhuriyet Ortaokulundan Burak Özdemir oldu.

Lise öğrencileri arasında ise birinci Taşova Lisesinden Funda Yıldırım, ikinci Sağlık Meslek Lisesinden Nurgül Soymaz olurken Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ nden Nazan Akın üçüncü  oldu.

 

  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet UYSAL, İlçe okulları arasında yapılan İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini  ezbere güzel okuma yarışmasında birinci olanların 6 Mart 2013 günü Amasya’da yapılacak olan İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Ezbere Güzel Okuma Yarışmasında ilçemizi temsil edeceklerini belirtti.

 

Yorum Ekle