İmam Hatip Öğrencilerinden Dünya Hayvan Hakları Etkinliği

0

İmam Hatip Öğrencilerinden Dünya Hayvan Hakları Etkinliği

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısı ile okul müdürü Kemal Vehbi Onay, müdür yardımcısı Hatice Bıyık, öğretmenler Eren Baloğlu, Ahmet Özkan, Leyla Yıldırım, Fatma Sobacı ve bir grup öğrenci ile birlikte sokak köpeklerine mama ve su bıraktılar.

Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız diyen Okul Müdürü Kemal Vehbi Onay:

“Yeryüzünde var olan tüm hayvanların da yaşam haklarına sahip olduklarını bilmemiz açısından önemli bir gün. Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Bu anlamda bugün de bunun anlaşılması ve bu yönde farkındalığın oluşması için etkinlik düzenledik.

Öğrencilerimiz burada sokak hayvanları ile bir araya gelerek hem onları beslediler hem de onları sevdiler.” dedi.

Son zamanlarda sokak hayvanlarına yapılan zulümlerin bir an önce sona ermesini temenni eden Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan:

“Öğrencilerimize ve okul idaremize bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah belediye olarak modern bir hayvan barınağı yapmayı hedefliyoruz. Sokak hayvanlarını tüm insanlar olarak sahip çıkıp yaşamlarını kolaylaştırmamız gerekir” dedi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberMALMÜDÜRLÜĞÜNE VEKALETEN HASAN ŞİMŞEK ATANDI
Sonraki haber“YANIMIZDA OLAN BİRİLERİ VAR”
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581