İmam Hatip Lisesinde Sivil Savunma Programı ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

0

Taşova İmam Hatip Lisesinde Sivil Savunma Programı ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde Sivil Savunma Günü dolayısı bilgilendirme semineri verildi ve Taşova Belediyesi itfaiye ekipleri ile birlikte yangın tatbikatı yapıldı.

İmam Hatip Lisesi etkinlik salonunda öğretmen Zeynep Elmas rehberliğinde seminer verildi ve okul öğrencileri tarafından Sivil Savunma’nın önemini belirten konuşmalar, tiyatro gösterisi ve slayt gösterileri etkinliği yapıldı.

Programın sonunda sirenlerin çalması ile öğretmenlerin rehberlik ve yönlendirmesiyle okuldaki öğrencilerin tahliyesi yapıldı. Senaryo gereği okulda çıkan yangın itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi. İtfaiye ve sağlık acil servis ekipleri bahçede hazır bulundu. Okulun 3. katında yangında mahsur kalan öğrenciler Taşova Belediyesi İtfaiye ekibi tarafından kurtarıldı yangın yeri kontrol altına alınarak söndürüldü.

Her zaman doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız diyen Okul Müdürü Kemal Vehbi Onay

“Bu tür tatbikatlar, öğrencilerin ve personelin olağanüstü şartlara sürekli hazır bulunmaları, bu tür durumlarda nasıl davranacaklarını bilmeleri açısından çok önemli. Biz bu tatbikatları okulumuzda belli aralıklarla yapmaya çalışacağız. Emeği geçen tüm, öğrenci, öğretmen, idareci ve hizmetli personelimize; ayrıca etkinliğimizi yerel ve ulusal haber sitelerine servis eden değerli basın mensuplarımıza teşekkür ederiz.” diyerek Sivil Savunma Gününü kutladı.

Etkinliğin ArcHive.org’deki Fotoğraf Albümü

Taşova İmam Hatip Lisesi’nin ArcHive.org’daki Tüm Etkinlik Fotoğrafları

Yorum Ekle