İlimizde kaç parti seçimlere giriyor?

0

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak 25. Dönem milletvekilliğine katılacak siyasi partilerin geçici aday listeleri Resmi  gazetede yayınlandı.

Seçime girecek olan 20 siyasi partinin seçmen pusulasındaki sıralamaya göre   adayları şöyle;

Doğru Yol Partisi                                             :   1- İlker Bilgin 2- Mualla Kutlu 3- Ezgi Öğünç

Anadolu Partisi                                                :   1- Gülay Puletin 2-İbrahim Bozoğlan 3-Özer Buğdacı

Hak ve Özgürlükler Partisi                            :   1- Vasıf Kahraman 2-Faysal Balaban 3- Serap Deli

Komünist Parti                                                :   1-Elif Erkmen 2-Hacer İncekulak 3-Hale Yıldırım

Millet Partisi                                                    :   1-Mehmet Küçüköner 2-Osman Coşkun 3-Hayrettin Öztürk

Hak ve Adalet Partisi                                     :   1- Tamer Selçuk 2-İbrahim Halil Bayram 3- Selim Açar

Merkez Parti                                                   :   1-Mehmet Doğru 2-Hacı Ömer Kaleli 3- Aliekber Bakır

Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi : 1-Emek Bozkurt- 2- Ahmet Ceylan  3- Derya Açıl

Halkın Kurtuluş Partisi                                  :   1-Türkan Bayyar 2- Bayram Çakır 3-Bülent Gök

Liberal Demokrat Parti                                 :   1- Hüseyin Yıldırım 2-Sinan Köse 3- Esra Yıldırım

Milliyetçi Hareket Partisi                              :   1- Mehmet Sarı 2-Sadık Aslan 3- Turan Gürdoğan

Halkların Demokratik Partisi                       :   1-Naciye Çiğdem Atalay 2-Nurettin Alkan 3-Mustafa Irmak

Saadet Partisi                                                  :   1-Hasan Arslan 2-Levent Şenol 3- Murat Danışkan

Cumhuriyet Halk Partisi                               :   1-Mustafa Tuncer 2-Ramis Topal 3- Devrim Ersoy

Adalet ve Kalkınma Partisi                           :   1-Mehmet Naci Bostancıoğlu 2-Sait Yüce 3-Hasan Ali Cesur

Demokratik Sol Parti                                     :   Hüseyin Yaylıcıoglu 2- Ahmet Hidayet Bektaş 3-Seyit Ali Atılgan

Yurt Partisi                                                     :   Ferhat Cebioğlu 2- Emre Murat Gedikoğlu 3- Özcan Duran

Demokrat Parti                                              :   Salih Aşçı 2-İlhan Şeker 3- Muzaffer Harputlu

Vatan Partisi                                                  :   Mehmet Ersoy 2-Serdar Demir 3- Hacı Şentürk

Bağımsız Türkiye Partisi                             :   Harun Uysal 2-Fevzi Baysal 3 – Ahmet Kahriman

Yorum Ekle