İLÇEMİZE ORGANİZE SERA BÖLGESİ KURULUYOR..

0
Ülkemizin ve ilimizin kalkınma planlarına ek olarak ilimiz Valisi Dr. Osman Varol’un öncülüğüyle ve koordinesiyle ilimize kazandırılmak istenen ve eğitim, turizm, sağlık, tarım, ormancılık, ulaşım gibi birçok alanı kapsayan yatırımların tanıtımı, 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Büyük Amasya Oteli’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile gerçekleştirildi.
Basın Toplantısı Vali Varol’un başkanlığında ve moderatörlüğünde yapılırken, toplantıya kamu kurum ve kuruluş müdürleri, Amasya Valiliği Dış İlişkiler ve AB – Proje Koordinasyon Birimi ile basın mensupları katıldı.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Vali Varol, il ve ilçeleriimizde yapılması planlanan ve yapımına başlanan projeleri detaylı olarak anlattı.Toplantıda; hâlen devam eden çalışmalara ek olarak ve bizzat ilimizin ihtiyaçlarına binaen tasarlanan projelerin, ilimize sunacağı katkılara ve getirilere değindi.

Devam eden ve planlanan çalışmalara ait değerlendirmeler yapan Vali Varol, FabLab Projesi, Modern Eğitime Geçiş Modeli Olarak STEM Projesi, Kodlama Dilinin Tabana Yayılması ile İl Halk Kütüphanesi çalışmalarına ilişkin bilgiler aktaran Vali Varol, Kent Müzesi Projesi, Saraydüzü Kışla Binasının Revizyonu Projesi, Tasavvuf Müzesi Projesi, merkez Sofular mahallesi Sokak Revizyonu Projesi, Beyler Sarayı Projesi, Dijital Kent Amasya, Lokasyon Tabelalarına Standart Getirilmesi, Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyon Projesi, 5 yıldızlı otel, Amasya tanıtım atağı ve Amasya logosu hakkında toplantıya katılan gazetecilere bilgi verdi.

Vali Varol, gelir getirici ormanlar, entegre tarım tesisi, ilçemiz Sera OSB, Amasya OSB genişleme sahaları, Merzifon OSB genişleme sahaları, Merzifon Park gibi projelere de değinerek, İl Özel İdaresi ile İl Sağlık Müdürlüğünün yeniden organizasyonuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Yorum Ekle