İLÇEMİZDEN GEÇTİLER, KAÇTILAR YAKALANDILAR, KAÇTILAR YİNE YAKALANDILAR

0

Çorum’da emniyetinin ‘dur’ ihtarına uymayıp uygulama noktasında durmayan sürücü T.K. yönetimindeki 34 DF 4865 plakalı otomobil emniyet güçleri tarafından takibe alındı. Amasya ve ilçemizden geçerek Uluköy köyü içerisinden Erbaa ilçe sınırlarına ulaştılar. İzlerini kaybettirmek için daha çok karayolu yerine köy yollarını kullanan şüphelilerin otomobili Erbaa’ya yaklaşırken güvenlik güçlerince durdurulmak istendi. Polis ve jandarmayı gören sürücü T.K., otomobil ile Karayaka kasabası yoluna saptı.

Süren kovalamacada yakalanacaklarını anlayan 4 kişi aracı terk edip yaya olarak kaçmaya devam etti. Polis havaya ateş açarken, ayrı yönlere kaçan 4 kişi jandarmalar tarafından yakalandı.

Otomobilin sürücüsü T.K. ile birlikte M.M.U., B.K. ve M.D.’nin hırsızlıktan suç kaydı bulunduğu ve  M.D.’nin cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı. Çalıntı olduğu belirlenen otomobilde yapılan aramada bir tabanca ve bir pompalı tüfek ele geçirildi.

28 Ocak 2017 günü gecesi Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulan 4 sanıktan T. K. ve M. D. bu kez de emniyetin yangın merdivenlerinden kaçtılar. İki zanlı 29 Ocak Pazar günü Tokat il merkezinde yakalandılar.

Yorum Ekle