Hasene Derneğinden Gıda Yardımı

0

Merkezi Almanya’da bulunan Hasene Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ramazan ayı dolayısı ile Taşova ilçesinde ihtiyaç sahibi 300 aileye gıda yardımında bulundu.
Hasene Derneği  Amasya Gönüllü Temsilcisi Metin Yurdakul; “Sofranı ve Gönlünü Aç” sloganı ile yola çıktıklarını belirtti.

Yurdakul

“Ramazan demek birlik – beraberlik – kaynaşma demektir. Derneğimize yapılan bağışları ihtiyaç sahiplerine en erken ve etkin zamanda ulaştırma gayretindeyiz.

Ramazan ayı gelmeden kumanyalarımızı dağıtmaya başladık.Vatandaşlarımız, sofrası bereketli olsun ve 11 ay yaşadığı mağduriyeti Ramazanda da yaşamasın.

Dernek olarak 51 Devlet’te gıda kolisi ve gerekli yardımlar hususunda dağıtımlarımız olacak.Taşova  genelinde bu yıl Ramazan ayında 300 ailemize ulaşmayı planlıyoruz.

Aynı zamanda çocuklarımız içinde 300 hediye kolimiz (çikolata- bisküvi – gofret vs) var. Ve yine 200 adet bebek maması içeren kolimiz olacak.

Rabb’im Yardımlarını esirgemeyen tüm hayırsever kardeşlerimizden razı olsun. Ramazanı-ı Şerifimiz Ümmet-i Muhammet’e Bereket ve Muhabbet getirsin” dedi.

Yorum Ekle