GÜRSULULAR HER YERDE

0

IMG_6426IMG_6422IMG_6416IMG_64181950 yılları sonlarında İstanbul’a göç etmeye başlayan Gürsu (Tekelüze) köyü halkı İstanbul’un değişik semtlerinde 700 haneyi geçti.

Özellikle Eyüp ilçesi sınırları içerisinde yoğunlaşan nüfus zamanla Anadolu yakasına ve Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerinde kendi evlerine kavuştu. Eyüp-İslambey mahallesinde 3 dönemdir muhtarlığı kazanan çalışkan ve başarılı muhtarı ve aynı zamanda Gürsulular Derneği Başkanı Recai Şahin’i 7 Haziran seçimleri öncesi işlerinin yoğunluğu nedeniyle muhtarlık bürosunda ziyaret ettik. 3 aylık dernek başkanlığı dönemindeki faaliyetlerini dinledik.

İstanbul’un yeni ilçelerinden Arnavutköy’de gönül dostlarımız Gürsulular önceki dernek başkanlarından Durmuş Gegin’in ev sahipliğinde ; Muhsin Celep, Recai Usta ve Necati Çakmak ile birlikte yaptığımız piknik sonrası Sultangazi ilçesi , Malkoçoğlu mahallesi , Mehmet Akif caddesi-Sultançiftliği adresindeki Gürsulular Derneği’ni ziyaret ettik.

Akşamki durağımız ise Eyüp, Üçşehitler camii karşısındaki parkta , Gürsulular Derneği önceki dernek başkanlarından Birol Gegin ve Kamil Ateş ile Necmi Özdilek’le bir araya geldik.İlçemiz ve  ülkemizin meselelerini konuştuk.

IMG_6433Her meslek dalında kariyer yapmış , vatansever ve çalışkan insanlarıyla Gürsulular ilçemizin yüz akı…

Yorum Ekle