GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

0

Gaziler Günü Kutlandı

İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları nedeniyle bir program düzenlendi.

Program çelenklerin Atatürk anıtına sunulması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Törene Hamamözü Kaymakamı Taşova Kaymakam Vekili Bekir Cansız, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Soner Serin, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, gaziler, askeri erkan, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Jandarma Astsubay Üstçavuş Samet Sert yaptığı konuşmada “Türk milletinin her ferdin yaşadığı hayatın, geçmişte edinilen tecrübelerin bir sonucu olduğunu bilir. Bu bakış açısıyla gazilerinin ve şehitlerinin hatırasını canlı tutar.

Onların yazdığı destanı sonraki nesillere aktarır, Böylece Türk olmanın şuurunu, çocuğuna da öğretir.

Milletimizin, kahramanlıklarının en şanlılarından birisi ve bize zaman olarak, en yakım Milli Mücadelemizdir. Türk insani, kendine yakışan zaferi burada da elde etmeyi bilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenerek, onun rehberliğine inanarak bağımsızlığına göz dikenleri, vatanından kovmuştur. Bu mücadelede gazilik ve şehitlik şerefine ulaşan atalarımızın destanı hala anlatılır kahramanlık türküleri hala söylenir” dedi.

Gaziler adına ise Mithat Caba “Atalarımız ve şu an aramızda bulunan gazi kardeşlerimiz, cesaret ve mertlik hasletleri ile vatan ve milleti için, ölüm korkusunu, kişisel menfaatlerini, şan ve şöhret heveslerini bir kenara atarak “Şehitlik” ve “Gazilik” mertebesine doğru adeta koşarak yol almış ve canlarını ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmemişlerdir.

Ulusal bilincimize göre vatanın savunulmasında ya da kutsal değerlerin korunmasında görev başında can vermenin adı “Şehitlik” Sağ kalmanın veya Malul olmanın adı İse gaziliktir. Türk Ulusu ayakta durabilmesini, tarihe altın harflerle geçen zaferler kazanıp destanlar yazmasını bu kutsal değerlere borçludur” dedi.

Programın sona ermesinden sonra Kaymakam Cansız makamında tebrikleri kabul etti.

 >>>ahmetozkan05_haber_fotoğraf_arşivi>>>

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberZAFER UYSAL İZMİR GÖZTEPE’DE
Sonraki haberMÜFTÜ VE MÜDÜR
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581