ESENÇAY ŞAHİN YAYLASI DOLDU TAŞTI.. vıdeosunu izleyin

0
 24-25 Temmuz 2009 Cumartesi-Pazar günü  Beşincisini düzenleyen Esençay Belediye Başkanı İlhan ARDUÇ, Esençay ŞAHİN YAYLASI  festivali ile Ramazan-Kurban Bayramına bir bayram daha kattı dedi.
        Bu yıl girişin ücretli olduğu şenlik de  700 arca giriş bandrolu yapıştırıldı, festival alanına işgaliye makbuzu alan satıcıların girdiğini söyledi. Bu yıl  4500-5000  ziyaretçinin bulunduğu ŞAHİN  YAYLASIN da konaklama yeri bulmak zordu.Yaylanın 3-4 kez ilaçlattığını söyleyen ARDUÇ, halkımızın rahat ve huzurlu bir gün geçirdi dedi.

Amasya Valisi Halil İbrahim DAŞÖZ, Amasya  AKP Millet Vekili  Avni  ERDEMİR, Taşova İlçe Kaymakamı Özkan DEMİREL, İl Başkanı Mustafa ÇİFTÇİ, Amasya İl Yönetimi, il Genel Meclisi Üyeleri, Belde Belediye Başkanları, İlçe Başkanı ve Üyeleri, cumartesi günü saat 14.30 da ŞAHİN YAYLASINA  geldi.

            
          Esençay Belediye Başkanı İlhan ARDUÇ’un öncülüğü ile dikilen 45000 elma fidanlarının verdiği elma yarışmasının; Birincisi Durmuş BAŞ 300 TLlik  ödülü Vali DAŞÖZ’den aldı, Hüseyin DUR, 200 tl ödülünü Amasya Millet Vekili Avni ERDEMİR verdi. Üçüncü olan Ali KESİM 100 TLİK Ödülünü  İlçe Kaymakamı Özkan DEMİREL verdi.

          Amasya Valisi Halil İbrahim DAŞÖZ, Çok beğendiği ŞAHİN YAYLASI ve Göletinin çevresinde, erkanı ile gezi yaptı. Başkan İlhan ARDUÇ’tan  bilgi alarak daha iyi değerlendirileceğini söyledi.Vali ve erkanının uğurlanmasından sonra yayladaki coşku gece 23.00’e kadar davam etti.

 

      Bu yılki etkinliklerin daha fazla olduğunu söyleyen ARDUÇ İstanbul’daki  derneklerle anlaşarak 2010 yılında festivalin ÜÇ Gün olacağını duyurdu. ŞAHİN YAYLASI KÜLTÜR FESTİVALİNE katılan herkese teşekkür ederek gelecek yıl buluşmak umuduyla  dedi.

Esençay Belediye Başkanını İlhan ARDUÇ  yaptığı çalışmalarla örnek olduğunu bir daha gösterdi, kendisini kutluyor başarılar diliyoruz.

 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle