ELMA-DER’DEN GÜZEL BİR ETKİNLİK

0
2017 yılı Ocak ayında kurulan ve en aktif derneklerimiz arasına giren Elmakırı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyor.
İstanbul Başakşehir ilçesinde faaliyet gösteren ELMA-DER diğer derneklere örnek olacak bir etkinlik daha yaptı.
Köyleri nüfusuna kayıtlı 25 üniversite öğrencisine katkı sağlamak amacıyla 10 Şubat 2018 Cumartesi günü akşamı dernek merkezlerinde türkü gecesi düzenleyerek, gecenin bütün gelirini öğrenci kardeşlerine bağışladılar.
Gecenin sponsorluğunu üstlenen Sıla Nakliyat’ın sahibi aynı zamanda ELMA-DER’in onursal başkanı Muhsin Uzunoğlu’na Dernek  Başkanı Volkan Karşı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.  Birlik ve beraberliğin zirve yaptığı gecede Başkan Volkan Karşı kültür zenginliğimizin ve milli duygularımızın ancak eğitimle artacağını vurgularken, destekte bulunan tüm dostlara saygılarını sundu.
Geceye sanatçı olarak eşlik eden Özcan Burcalı ve müzisyen arkadaşları yöresel türkülerin ardından, operasyonda bulunan Mehmetçiklerimiz için asker türküleri okudular. Programın kapanışında ise şehitlerimiz için dualar okunarak etkinlik erdirildi.

Yorum Ekle