EKMEK PARASINI TAŞTAN KAZANIYORLAR

0

                  
          Taşova Belediyesinde çalışan 11 bayan sabahın 08.00 den akşam saat 17.00 ye kadar taş temizliyor.
İlçede başlayan alt yapı şebek çalışmaları nedeniyle kazılan yollardan  hafriyat içerisine karışmış parke taşları fen işleri bahçesine getiriliyor.

İŞKUR tarafından Belediye bünyesinde istihdam edilen 50 kişilik ekipten  11 bayan parke taşlarını hafriyat içerisinden çıkarıyor ,temizleyerek geri dönüşümünü sağlıyor.

Kepçe Operatörü Bünyamin Binici ; Burada 11 bayan işçi var. Bu bayan işçiler iki gurup halinde vardiyalı çalışıyor. Bir gurup burada taş seçip temizlerken diğer gurup gezi yolunda  temizlik işlerinde çalışıyor.Burada çalışan bayanlar günlük 3 kamyon taş temizliyor,Buda ortalama 6 bin taş yapar.
İki aydır bu çalışıyorum. Günlük 10 -15 adet kepçenin kovasını dolduruyoruz. Buda 6 bin taş yapıyor. İşimden memnunum olduğunu açıklayan  bayan işçilerden Bilgehan Aslan: “iki gurup halinde çalışıyoruz bir gurubumuz burada diğer gurup yolların temizliğini ve çöpünü alıyor. Ağır iş diye gurubunda olan bu işi zevkle yapıyoruz. Taşların tekrar kullanımını sağlıyoruz. Biz ekmeğimizi taştan çıkarıyoruz.”dedi.Paydos satının gelmesi ile  evlerine dönerken işlerinin İŞKUR tarafından devam ettirilmesini istiyorlar.IMG_0670 IMG_0673 IMG_0674 IMG_0675

Yorum Ekle