CAMİLER HAFTASI BUGÜN KONFERANSLA SON BULUYOR

0

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz ve Belediye Başkanı Bayram Öztürk, her yıl Ekim ayının ilk günlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla ilçemizde görev yapan din görevlileriyle bir araya geldiler.

Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı etkinlikte söz alan Başkan Öztürk, camilerin şehirlerin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayarak , “Diyanet İşleri Başkanlığımızın son yıllarda yaptığı çalışmalar ile camiler eski formatına dönüştüğü bir süreci yaşıyoruz. Ben bu hafta dolayısı ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyorum.” dedi.

Kaymakam Kudret Kurnaz ise konuşmasında Din Görevlilerinin Ulvi bir vazife ifa ettiklerini, bilgi birikimlerini sürekli artırmaları gerektiğini ifade etti.

Hafta çerçevesinde; Öğle Namazından önce İlçemiz Merkez Çarşı Camiinde Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Programda Kumluca Köyü Camii İmam-Hatibi Numan Demirci ve Yaylasaray Köyü Şehitler ve Gaziler Camii İmam-Hatibi Mesut Kaplan’ın Kur’an tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Harun Yılmaz dua yaptı. Yapılan duada başta şehitlerimiz ve Memleketimizdeki tüm Camilere maddi ve manevi katkısı bulunanlardan vefat etmiş olanlar hayırla yadedildi. Hayata veda etmiş din görevlilerimiz yad edildi, halen hayatta olanlarına sağlık ve huzur dolu bir ömür dilendi.
Programa, İlçemiz Müftüsü Harun Yılmaz ve din görevlileri katıldı.

Camiiler ve Din Görevlileri Haftası, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü Amasya Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun  Müftülük konferans salonunda “Camii Şehir ve Medeniyet” konulu konferansı ile sona erdi.

Yorum Ekle