Bu kez Taşova’ya bir şey yok, Bakan Eroğlu “Yeşilımak masmavi akmazsa gözüme gözükmeyin”

0

8 Ağustos 2017 Salı günü Amasya’yı ziyaret eder Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,126 milyon liralık tesislerin temelini attı.

Tesisler arasında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılacak Gümüşhacıköy Saraycık Barajı, ve  Beden Barajı, Amasya-merkez Ziyaret  Barajı ve Ağılönü Göleti, Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Geldingen Ovası Sulaması 1. kısım inşaatı ile 6 taşkın koruma tesisi yer alırken, ilçemizdeki Özbaraklı, Tatlıpınar ve Kumluca barajı bu tesisler arasında yer alamadı.

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene; Amasya Valisi Dr. Osman Varol, AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı,  Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, DSİ Genel Müdürü Murat Acu ve DKMP Genel Müdürü Nurettin Taş, ilçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk katıldı. Bakan Eroğlu, Nehirlerle derelerin şehirlerin ilçelerin gerdanlığı olduğunu vurguladı. Yeşilırmak’ta yapılan ıslah çalışmalarına değinerek yöneticileri heveslendirmek istediğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Yeşilırmak masmavi akacak. Bir daha Yeşilırmak böyle masmavi akmazsa gözüme gözükmeyin” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle