Belediye Kaldırım İşgalleri Konusunda Kampanya Başlattı

0

Taşova Belediye Başkanlığı 15 Eylül 2017 günü Kaymakam Kudret Kurnaz ve sivil toplum temsilcileri ile ilgili resmi kurum sorumlularıyla kaldırım işgalleri-otopark ve pazar yeri konusunda bir toplantı yapmıştı. Toplantıda; kaldırım işgalleri konusunda 31 Aralık 2017 tarihine kadar müsaade verilmiş olup uygulamanın 1 Ocak 2018’de başlayacağı konusunu vurgulamıştı.

Belediye Başkanlığı bilboardlara şehrin tüm insanlara ait olduğunu engelli ve kadınların çektikleri yol ve kaldırım sıkıntısını vurgulayan afişlerle donattı. Belediye zabıta ekipleri 23 Ekim 2017 Pazartesi günü konuyla ilgili esnaf ve vatandaşlara bildiri dağıttı.

Yine konuyla ilgili Belediye Başkanlığınca bir bildiri yayınlandı. Yayınlanan bildiri aynen şöyle:

“Şehrimizi güzelleştirmek ve daha yaşanabilir hale getirmenin zorluğunu ama bir o kadarda bahtiyarlığını yaşıyoruz. Siz değerli halkımızın bize verdiği güçle size layık olacak projeler üretiyor ve bunları bir, bir hayata geçiriyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde yol ve kaldırımlarımızın üçte ikisini halletmiş bulunuyoruz. Esnafımızın isteği üzerine bir müddet girmediğimiz çarşı içine bu sene girdik. Çarşı içindeki Yol ve kaldırımların, tamamını bitirmiş bulunmaktayız. Bu süre içinde bize göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı teşekkür ediyoruz.

Saygıdeğer Taşova’lılar; çarşı içinde yapmış olduğumuz yol ve kaldırım çalışmaları neticesinde yeni düzenlemeler yapma  İhtiyacı hasıl olmuştur. Yeni yapılan düzenlemelerle yol ve kaldırımlar da vatandaşlarımızın daha güvenli alışveriş yapma imkânına kavuşacağına olan inancımız tamdır. Engelli, kadın ve çocuklarımızın, yol ve kaldırım işgalleri neticesinde uğradıkları mağduriyeti el birliği ile  kaldırmış olacağız. Vatandaşlarımıza daha güvenli, daha rahat alışveriş yapma imkanı sağladığımız zaman bu esnafımıza mutlaka olumlu yansıyacak ve esnafımızda bundan memnun olacaktır. Taşova’mızın gelişmesine, yaşanabilir ve daha güvenli olmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.

Bu düzenlemelerin nasıl olacağına dair Taşova belediyesince organize edilen toplantıya, Belediye Başkanı Sayın Bayram ÖZTÜRK, Taşova Kaymakamı Sayın Kudret KURNAZ ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet, İlçe Trafik, Bölge Trafik, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Sanayi Kooperatifi, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanları ve Yöneticileri katılmıştır.

Alınan karara göre

  • Kaldırım ve yol işgallerinin yıl sonuna kadar ortadan kaldırılması, kaldırımların yol genişliğine göre en fazla 3/1’lik kısmının esnaflarca kullanılabileceği, bununda Belediye Zabıta Amirliğince belirleneceği,
  • İlçe merkezindeki trafik ve otopark düzenlemeleri ile yön belirleme çalışmalarının İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak daha önce alınmış kararlar ve yeni alınan kararlar doğrultusunda çarşı içerisinde kısa süreli parklara izin verilmesi, uzun süreli parklar için ücretsiz otopark alanlarının kullandırılması, yön ve yönlendirilmelere ilişkin kararların tavizsiz uygulanacağı,
  • Yeni yapılacak kapsamlı Pazar yerini Nihat YILDIRIM Parkı devamındaki alana Pazar yerinin yapılması katılımcı tüm paydaşlarla ortak karar verilmiş, alınan kararların her türlü yayın ve iletişim araçlarıyla duyurulması ve 2017 sonuna kadar sürecin tamamlanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur… “

Yorum Ekle