BAŞKAN ÖZTÜRK İL ve İLÇE BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ

0

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısı ileilimiz ve ilçemizde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

10 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 09.30’da By Konyar Kafe Restorantta başlayan toplantının açış konuşmasının Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan yaptı. Toplantıya il ve ilçe düzeyindeki gazete sahipleri ve Basın emekçileri ve belediye meclis üyeleri katıldı. Gazetecilere Belediyenin 46 ayda yaptığı hizmetleri içeren bir dosya sunuldu.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı konuşmasına Gazeteciler gününü kutlayarak başladı. Başkan Öztürk; Hepinize hoş geldiniz diyorum. Biz Her yıl bu günü ilçemizdeki gazeteciler ile bir araya gelerek kutluyoruz. Bu yıl ilk kez il genelinde görev yapan gazetecillerle bir araya gelerek kutlamayı düşündük.Gazetecilik önemli ve zor bir meslek. İktidar-basın ilişkilerinde her dönemde sıkıntılar yaşanmıştır. Biz basının yön vermesi ile eksikliklerimizi tespit edebiliyoruz. Son yıllarda  çoğalan bu tür günler ve haftalar vesilesi ile farklı kesimlerle bir araya geliyoruz.” dedi. Başkan Öztürk yaptığı hizmetleri sözlü olarak ifade ederken, hazırladığı görsel tablolarla bir sunum yaptı.

1 Ocak 2018 gününden itibaren uygulamaya konan kaldırım işgalleri konusunda duyarlılık gösteren Başkan Öztürk misafir, gazetecilere ilçemizin simgesi çiçek bamya ve Dazlı fasülyesi hediye etti.

Programın sonunda yapımı devam eden projeleri  gezdiren Başkan Öztürk, gazetecilere, Kilise suyu mevkiindeki (Kocayar ile Gadadu eğreği arasındaki mesire alanı,yeni pazar yeri inşaat alanı, ırmak ıslahı ve rekreasyon alanı, Çamlıtepe mesire yeri ve yöresel ürünler pazarı inşaatını gezdirdi.

….

rekreasyon 
isim Fransızca recreation
1. isim İnsanların boş zamanlarında, eğlence ve spor amacı ile gönüllü olarak katıldıkları etkinlikler
2. Bir bölgeyi insanların eğlenme, dinlenme amacıyla kullanabilecekleri bir duruma getirme

Yorum Ekle