AYDIN, MALATYA KİTAP FUARINDA TABÜD’ü TANITTI

0

4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2018 Malatya 7. Kitap Fuarına İmza Günü için davet edilen ilçemizden Araştırmacı-Yazar Ercan Aydın Malatya kitap fuarı dönüşü Gazetemize verdiği demeçte şunları söyledi:
“Ben bir Taşovalı olarak, imza günleri için gittiğim fuarlarda ilçemizi karınca kararınca tanıtmaya çalışıyorum. Örneğin geçen yılki Kahramanmaraş kitap fuarında “Taşova bamyası güzeldir” pankartı ile fuara katılmıştım. 7. Malatya Kitap fuarında ise İlçemizin kanaat önderi Yusuf Yücel Beyin katkıları ile Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneğini tanıttım. Derneğin kırlangıcını kitap fuarı standında astım. Tanıtım ile ilgili çalışmalarım oldu. Bu çalışmalar sohbet niteliğinde geçen bahislerle oldu tabi. Aslında ben bir mesaj vermeye çalıştım. Bu mesaj hemşehrilerimedir: Herkes Taşova’yı kendi ölçüsünde tanıtmaya gayret etmeli. Tanıtımlar da hedef, tanıtımın muhakkak katma değer olarak geri dönüşümüne yönelik olmalı. Tanıtım açısından ilçemizde başta gelen isim Sayın Yusuf Yücel Bey. Kendisini kutluyorum. Ayrıca ilçemiz için katma değer oluşturan herkesin önünde şapka çıkartıyorum.
Bunların dışında 7. Malatya kitap fuarı şu ana kadar katıldığım 6 kitap fuarları içinde birincisi oldu. Yeni Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat beyin organizasyon yeteneği damgasını vurmuş. Katılım süperdi. Çünkü organizasyon süperdi. Memleket sevdası galiba böyle bir çabaya benzeyen bir şey. Yaptığının en iyisini yapmak. Sayın başkanı kutluyorum.
Son olarak sözüm okumak üzerine olsun; okumak önemli. Okumak varlığı tüm yönleri ile okumak. Kitap okumak, kainatı okumak ve öncesinde kendimizi okumak demektir. Kitap okuduğumuzda kendimizin kendimize katkısı oluşur. Kendi farkındalığımızı oluştururuz. Akabinde mahallemiz, akabinde ilçemiz, akabinde şehrimiz, akabinde ülkemiz gelişir. Biz şimdilik ilçemize bakmaya devam edelim. Önce ilçemiz. Amaç ne/nere olursa olsun önce kendi farkındalığımıza ulaşmamız gerekir.”

Yorum Ekle