ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KADINLAR GÜNÜNÜ ETKİNLİK İLE KUTLADI

0

 Taşova Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) kadınlar günü münasebetiyle Torunlar Çadır Restorantta çeşitli etkinliklerin bulunduğu  programda kadınları buluşturdu.

11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13.00’de  Atatürkçü Düşünce Derneği geleneksel hale getirdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları  Torunlar Çadır Restorantta  gerçekleştirildi.
Katılımcılara yemek ikram edildiği  program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış sunumunu Sabiha Torun yaptı. Günün anlam ve önemi belirten  konuşmalarda; “Kadın hayatın en muhteşem kokusudur. Erkeğin ruhuna can katan kadındır. Canını yakmamak gerekir. Kadın Allah’ın erkeğe emanetidir.Kadın önce insandır. Sadece özel bir günü ona adamaktan çok, tüm günleri onlara mutlu kılmak gerek. yaşamın tüm renkleridir soldurmamak gerekir.” vurgulandı.

“Kadının ülkemizde özgürce gezebileceği,sen kadınsın susmak zorundasın  lafını duymayacağı, tecavüze uğrayan gencecik kızlarımızın vahşice katledilmediği .kadın-erkek eşit lafının sözde değil icraatta olacağı, kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu  idrak edeceği bir dünya istiyorum ” sözleri dile getirildi.

Konuşmalardan sonra şiirler okundu hediye çekilişleri yapıldı.Akşam saatlerine kadar süren eğlence programında çeşitli yarışmalar ile kadınlar gönüllerince eğlendi.

Yorum Ekle