Amasya Spor Liderlik Koltuğunda

0

 

Bölgesel Amatör lig 5. Grup 5. Hafta maçında Yeni Amasya Spor deplasmanda Ladik Belediye sporu 2-1 yenerek aldığı üç puanla grupta lider lider oldu.

Ladik ilçe stadyumunda oynanan maça hızlı başlayan Yeni Amasya Spor daha maçın 30. Saniyesinde sanı ile bulduğu gol ile 1-0 öne geçti.

Maçta dengeyi sağlayan Ladik Belediye Spor 24.dakikada Hakan’la bulduğu golle 1-1 beraberliği sağladı ve ilk yarı bu sonuçla sona erdi.

İkinci yarının büyük bölümü karşılıklı ataklarla geçti ve maçın bitimine iki dakika kala 88. Dakikada Amasya Spordan Ali Evsat attı gol ile Yeni Amasya Sporu 2-1 öne geçirdi.Maçta başka gol olmayınca Yeni Amasya Spor deplasmanda Ladik Belediye Sporu 2-1 yenerek grubunda liderliğe yükseldi.

Y.Amasya Spor antrenörü Osman Zeki Korkmaz maçtan sonra yaptığı açıklamada” Bu maça gelene kadar birçok senaryo yaşamıştık mağlupken maçı çevirme ve kötü oynayıp kazanma gibi.Bu maçta ise öne geçsek ne olur diye buda henüz maçın birinci dakikasında önümüze geldi. Bana göre bu maçın özeti golü attıktan sonra altmışıncı dakikaya kadar olan kısımda belki de hazırlık maçları da dahil en disiplinsiz maçı oynadık ve ben bu durumdan memnun değilim zaten oyuncularımda bunu kabul etti. Bu maça tüm yıldız oyuncularımızla çıktık. Bu oyuncularımızda bu sahalara bu atmosfere alışmaları kendilerini adapte etmeleri gerek. Son otuz dakikadaki Amasya spor gerçek Amasya spordu biz bu son otuz dakikayı sezon boyuna yaymak zorundayız.Bugün elde ettiğimiz tacı umarım bir daha bırakmadan sezon sonuna kadar devam ettiririz”dedi.

 

Yorum Ekle