Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Güneş ve Belediye Başkanı Öztürk’ten Okul Ziyaretleri

0

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk Atatürk Ortaokulu ve inşaatı tamamlanan Emine Bursalı İmam-Hatip Ortaokulunu ziyaret ettiler.

Taşova Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve ortak projesi ile daha önce Atatürk Ortaokuluna kazandırılan ve hizmete sunulan Fen Laboratuvarının ardından, aynı proje kapsamında inşaatı tamamlanan ve önümüzdeki yıl eğitime açılacak olan Emine Bursalı İmam-Hatip Ortaokuluna kazandırılan Endüstri 4.0 Laboratuvarımız da yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin hizmetine hazır.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürüın Hüseyin Güneş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, yeni okul binasında kurulumu yapılan laboratuvarı gezdiler ve incelemelerde bulundular.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; ”Eğitim camiasının içinden gelen eğitimci birisi olarak, göreve geldiğimiz günden itibaren okullarımıza ve öğrencilerimize, mensubu olduğumuz ve olmakla gurur duyduğumuz eğitim camiasına bakış açımız her zaman farklı, yapıcı ve her konuda destekleyici olmuştur. Okullarımıza yaptırdığımız 6 adet spor sahası, eğitim mataryalleri, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde sunduğumuz katkılar ve ödüller, okul araç-gereçleri vb. gibi katkılarımız bunun göstergeleridir. Daha önce Atatürk Ortaokuluna kazandırdığımız Fen Laboratuvarı gibi bu gün de, yakında açılışı yapılacak olan Emine Bursalı İmam-Hatip Ortaokuluna, beceri odaklı eğitim anlayışının ön plana çıktığı günümüzde, üst düzey düşünme becerilerine sahip, eleştirel, inovatif, bilimsel ve analitik düşünen bireyler yetiştirmeyi, yetişecek olan bu dinamik nesille çağı yakalayıp milletimizi, devletimizi daha ileri hedeflere taşımayı hedefleyen gençler yetiştirecek olan Endüstri 4.0 laboratuvarımızın, belediyemiz ortak projesi ile okulumuza kazandırılmasını sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na ve hemşehrimiz Genel Sekreter Sayın İlhan Bayram ‘a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Güneş ise  bu laboratuvarların kurulmasında emeği geçenler teşekkür ediyorum dedi.

Yorum Ekle