Buradasınız: Anasayfa / Amasya

Kategori Arşivi: Amasya

Haber Aboneliği<

ERKEN SEÇİME DOĞRU

yangın 014

Türkiye’de erken seçime ilişkin kamuoyu anketlerinin sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Gezici araştırma şirketinin anketinde sandıktan sürpriz çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koyuyor. 7 Haziran seçimlerinde MHP Amasya  milletvekili adayı olan Mehmet Sarı’yı  TBMM’de  bizlerin temsilcisi olması için Amasya halkı ve Taşova seçmeni  gereğini yaptı. Yurt dışı oyları ile  haksızlığa uğrayan  Sarı’ya Amasya  halkı gönlünde yer açtı. ”Gönüllerin vekili “ dedi. ... Devamını Oku »

1 Kasım Erken Seçim öncesi Amasya’da Kazan kaynamaya başladı

indir

  Amasya’da  2. Milletvekilini  yurtdışı oyları ile alan    Ak Parti’de 1 Kasım’da yapılması kesinleşen   erken seçim için  seçim kazanı şimdiden  kaynamaya başladı.   Koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmaması üzerine  YSK 1 Kasım’da Seçim yapılabilir açıklamasından sonra  Cumhurbaşkanı 1 Kasım’ı işaret ederek, erken Seçim ülkemiz için hayırlı olsun dedi. Gözler Amasya’dan çıkacak vekil adaylarına çevrildi. 7 Haziran seçimlerinde 15 Bin civarında oylarını ... Devamını Oku »

Vali Çomaktekin Gurup Yol Çalışmaları ve Mera Islah Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Köy gezisi

İlimiz Valisi Halil Çomaktekin 25 Ağustos 2015 Salı günü ilçemize bağlı Dörtyol ile Dutluk köyleri arasında yapımına başlanan mera ıslah ve amenajman projesini yerinde inceledi. Vali Çomaktekin’e incelemelerinde ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım ve diğer yetkililer ile il genel meclisi ... Devamını Oku »

TAŞOVA Havadis’ten yeni yazı dizisi

indir

Gazetemizde  yakında bir dönem Amasya Birinci ve İkinci Amatör kümede resmi olarak faaliyet gösteren, köy nüfuslarının azalması ve maddi imkansızlıklar nedeni ile kapanmak zorunda kalan spor kulüpleri ile ilgili yeni bir yazı dizisine başlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda başta Taşovaspor olmak üzere ilçe merkezinde Cemiyetspor ve o dönemlerde kasaba olan Akınoğluspor, Alpaslanspor Belevispor ve Uluköyspor 1. ve 2. Amatör kümede mücadele etmişlerdi. ... Devamını Oku »

BEKLENEN AÇIKLAMA NİHAYET YAPILDI

DSC_2448

Vatandaşlar arasında “Yine birilerine peşkeş mi çekiliyor” , “Kel Ali’nin bağına döndürdüler vatanı” gibi değişik yorumlara sebep olan ilçemize bağlı Dörtyol köyüne ait meradaki ağaç kesimi köylünün ve çevre duyarlılığı olan insanların tepkisine neden olmuştu. Taşova-Amasya devlet kara yolu dokuzuncu kilometresinde yaklaşık 1 aydır yapılan ağaç kesimi konusunda bir bilgi alınamamış ve vatandaşların kafası karışmıştı.. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ... Devamını Oku »

TUNCER HASTANEYİ MECLİSE TAŞIDI

11392806_1609774099300206_1338889787500080437_n

Geçtiğimiz   ay  gazetemizde gündeme gelen Taşova Devlet hastanesinde uzman doktor sıkıntısı haberi üzerine Amasya İl Sağlık Müdürlüğü, Amasya Şerefeddin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2 gün dahiliye uzmanı görevlendirmişti. Uzman hekim meselesine kalıcı bir çözüm getirilmemesi üzerine; Amasya milletvekili Mustafa Tuncer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 12 Ağustos 2015 Çarşamba günü Taşova Devlet Hastanesindeki uzman doktor yetersizliğinin giderilmesi  için Sağlık ... Devamını Oku »

Örtü Yangını

IMG_0854

Amasya Kışlacık’ta ormanlık alanda örtü yangını meydana geldi.   İlçemize 26 kilometre uzaklıktaki Kışlacık köyü Devrek mevkiinde meydana gelen örtü yangınına Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ve Amasya Belediye itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi.   On araç ve atmış personelle müdahale edilen örtü yangının, yaklaşık bir buçuk hektarlık alanda etkili olduğu belirtildi. Kışlacık köyü halkından Emine Kula (64) yangını ilk gördüğümüzde ... Devamını Oku »

5. ALAN KÖYÜ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI

11168155_923202574418663_271189611600947600_n

  Dursun KURT ve Özcan SARIGÜL Göynücek Alan Köyü yayla şenliklerinin beşincisi Ramazan bayramın 2. günü yapıldı. Bayram havasında geçen yayla şenliğinin en güzel yönü Alan köyü halkının derneklerine sahip çıkarak şenlik alanını tıka basa doldurmaları idi. Yoğun bir katılımın olduğu yayla şenliğinin sunumunu Taşovalı Şair, gazetemiz yazarı Sami Aslan yaptı. Ankara Alan Köyü Dernek başkanı Dursun Kurt yaptığı konuşmasında “Alan köyünün var ... Devamını Oku »

EYÜP’TE SULTAN HAN; HASBAHÇE’DE HAS ADAM

1524507_10153470492244433_2353035359642819299_o

            Sevgili okurlar; İstanbul’da yaşayan Amasyalılar her Ramazan ayında olduğu gibi, bu yıl da Ramazan ayında Amasyalı derneklerin ve bazı Amasya sevdalılarının açtığı stantlara akın ettiler. Kıymetli okurlar. İstanbul’da bir çok ilçe belediyesinin her Ramazan ayında olduğu gibi, bu Ramazan ayında da  kendi alanları içerisinde kurdukları stantları çeşitli sivil toplum kuruluşlarına tahsis ederek, hem  o ... Devamını Oku »

MEHMET SARI’DAN, GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 051

İstanbul’da turizm sektöründe faaliyet gösteren hayırsever iş adamı MS Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, 2010 yılında Uluköy ve ilçe merkezinde  başlattığı ve geleneksel hale getirdiği iftar davetlerini sürdürüyor. 13 Temmuz 2015 Pazartesi günü Uluköy’de iftar verecek olan Sarı, 14 Temmuz Salı günü ilçe merkezinde, 15 Temmuz Çarşamba günü ise Amasya’da iftar yemeği tertipliyor. Devamını Oku »