Buradasınız: Anasayfa / Amasya

Kategori Arşivi: Amasya

Haber Aboneliği<

SARAY’dan, BOSTANCI’ya AÇIK MEKTUP

EejV7BVBIIxrxmn

Yeşilırmak üzerine  yapılan onlarca beton yığını hidro elektrik santrallar (HES)’lerden sonra şimdi de ilçemizden yaklaşık 9 bin ferdimizin yaşadığı Suluova’da ihalesi yapılan Termik sanralları ile  ilgili olarak  kamuoyunun da bilmesini istediği ”Açık Mektup ” başlıklı yazıyı aslen ilçemiz Dereli köyünden 21. dönem   milletvekilliği yapan Gönül Saray’ın kaleminden  aynen yayınlıyoruz. AÇIK MEKTUP Sayın Şehrimin Mebusu, Milletvekili, Saylav’ı Mehmet Naci Bostancı…. ... Devamını Oku »

İl Başsavcısı Kutanoğlu’ndan veda ziyareti

20150625_091619(1)

Amasya ilimizde Cumhuriyet Başsavcılığı görevini bir yıldır sürdüren ve son hakimler ve savcılar kararnamesi  ile Trabzon ili Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mithat Kutanoğlu, 25 Haziran 2015 Perşembe günü beraberinde ilçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Sakar ve Cumhuriyet Savcısı Burak Ziya Gürgah ile birlikte  Kaymakam Kudret Kurnaz’a veda ziyaretinde bulundu. Devamını Oku »

İLÇEMİZDE CEPHANE ELE GEÇİRİLDİ

muhimmat-bulundu

22 Haziran 2015 Pazartesi günü Amasya İl Jandarma Komutanlığı tarafından,  ilçemize bağlı Boraboy köyü  mülki kırsalında yapılan arama sonucunda; – Beş adet savunma tipi el bombası, – İki adet sis bombası, – Altı adet işaret fişeği, – 45 adet maytap ele geçirildi. Olayla ilgili olarak başlatılan adli tahkikat devam ediyor.   Kaynak:http://www.tsk.tr/   Devamını Oku »

ÜÇÜNCÜ VEKİLİMİZ NİHAYET BELLİ OLDU

indir (1)

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. dönem milletvekilliği genel seçim sonuçları açıklandı. Milliyetçi Hareket Partisi tarafından yurt dışı ve gümrüklerden gelen oyların illere dağıtılmasına itiraz reddedildi. Bu durumda; 94.888 oy alan Adalet ve Kalkınma Partisinden M. Naci Bostancı ve Sait Yüce, 54.920 oy alan Cumhuriyet Halk Partisinden Mustafa Tuncer milletvekili oldu. 48.004 oy alan Milliyetçi Hareket Partisi ilimizden milletvekili ... Devamını Oku »

Doğa Yürüyüşünden Sonra ……

IMG_9395

  Amasya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre; Amasya 12 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivalinin  96. yıl dönümü nedeniyle 18 Haziran 2015 Perşembe günü Şehzadeler Gezi yolunda yapılacak olan Taşovalılar gecesi 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in vefatı dolayısı ile üç günlük milli yas nedeni ile iptal edildi. Devamını Oku »

2 ayrı kaza, 7 Kişi Yaralandı

iki-ayri-kazada-7-kisi-yaralandi_1

      İlçemizde meydana gelen iki ayrı kazada 7 kişi yaralandı.   Amasya istikametinden Taşova istikametine giden Mustafa Şahin (46) idaresindeki 14 DU 005 plaka nolu otomobil, Akınoğlu köyü kavşağında Sezgin Şenses (34)  idaresindeki 34 BL 605 plakalı otomobile çarptı.   Kaza sonrası otomobil sürücüsü Mustafa Şahin, Gülcan Şahin (46), Elif Şenses (5),  Zeynep  Şenses (7)  ve Yiğit  Önder ... Devamını Oku »

FESTİVALDE BU YIL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YOK

12 Haziran Gestival

12-22 Haziran Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali’nin 96. yıl dönümü saat 10.00’da Amasya Belediyesi Kültür Evleri Ve Halk Eğitim Merkezi sergi açılışıyla Şehzadeler Gezi Yolu’nda başladı. Saat 14.00’da Atlas Fuarcılık tarafından organize edilen Tarım Fuarı açılışına müteakip yapılan geleneksel kiraz teşvik yarışmasında her yıl ödül alan ilçemiz Alpaslan, Yerkozlu ve Baraklı Kirazı ilk 3’e giremezken, bu yıl ilk 3’e ... Devamını Oku »

MEHMET SARI SON DURUMLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

mhp-amasya

Amasya’da kamuoyuna yansıyan resmi olmayan seçim sonuçlarına tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi ilimiz milletvekili adayı Mehmet Sarı, “Elimizdeki veriler bizim milletvekilliğimizi tescilliyor. Ama birileri kendilerine göre yaptıkları bir hesapla milletvekilliğimiz elimizden gasp edilmek isteniyor” dedi. Parti binasında basın açıklaması yapan Mehmet Sarı, “Normal şartlarda seçim kurulunun bize mazbatayı vermesi gerekiyor. Lakin bu sene bir sistemin uygulandığından, fakat bu sistemde oyların dağılım ... Devamını Oku »

TAŞOVA’LILAR AMASYA’DA BULUŞACAK

hb_b_07150015_l-b

Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivalinin 96. yıl dönümü her yıl olduğu gibi çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 11-22 Haziran tarihleri arasında kutlanan festivalin 6. gününde Taşova’lılar Amasya’da buluşacak 18 Haziran Perşembe günü Şehzadeler Yolunda Taşova Gecesi gerçekleştirilecek. Devamını Oku »

3. vekillik için belirsizlik sürüyor

indir (1)

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. dönem milletvekilliği genel seçimleri ilçemizde huzur içinde tamamlandı . İlçemizde 24.568 seçmen bulunuyor olup ilçe merkezinde 24 sandıkta 7526 köylerimizde ise 82 sandıkta 17.042 seçmenden 21.112 geçerli oyun dağılımı şöyle Adalet ve Kalkınma Partisi : 9897, Milliyetçe Hareket Partisi: 6689, Cumhuriyet Halk Partisi: 3525, Saadet Partisi: 258, Halkların Demokratik Partisi: 155, Toplumsal Uzlaşma ve Reform Partisi’si: 135, ... Devamını Oku »