Buradasınız: Anasayfa / Amasya

Kategori Arşivi: Amasya

Haber Aboneliği<

  TÜRK  EĞİTİM-SEN  ÜYELERİ İLE  BULUŞTU

indir

    İlçemiz  Türk Eğitim-Sen  İlçe Başkanlığı  üyeleri ile yemekte bir araya geldi. 24 Mart 2015  Çarşamba  günü  Adana sofrasında  düzenlenen  yemeğe  çok sayıda  üye  ve basın mensupları katıldı. Amasya Türk Eğitim –Sen Şube başkanı  Kamil Terzi  ve  bazı yönetim kurulu üyelerinin katıldığı yemekte bir  konuşma   yapan  Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı  Mustafa Garip  birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, üyelerimize yapılan ... Devamını Oku »

İL ÖZEL İDARESİ’nden ECDAT DUYARLILIĞI

nevroz 226

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü anısına bir program düzenlendi. Amasya İris Sanat ve Gösteri Merkezi’nce hazırlanan “Bir Kahramanlık Destanı Çanakkale”  isimli oyun ilçemizde ilgi ile izlendi. 23 Mart 2015 Pazartesi günü Belediye Düğün salonunda saat 15.00’de başlayan etkinliğe; Kaymakam Emin Kaymak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Belediye Başkanı Bayram  Öztürk, ... Devamını Oku »

            CHP Aday Adayı ALİ ÖZDEMİROĞLU’na  Delegelerden  Tam Destek

_MG_0366

<     Amasya Milletvekili Aday Adayı Ali Özdemiroğlu  köy ve ilçe ziyaretlerinde  üyelerden  tam destek alıyor.   20 Mart 2015 Cuma günü ilçemiz Esençay, Ballıdere, Çaydibi, Boraboy, köylerini ziyaret ederek çalışmalarına devam eden Özdemiroğlu, köy esnafı ve  kahvehanelerde  vatandaşlar tarafından sıcak ilgi ile karşılanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Amasya milletvekili aday adayı Özdemiroğlu, 29 Mart 2015 Pazar günü yapılacak ön ... Devamını Oku »

SDAP’dan TOPAL’A Destek çıkarması

IMGlpt_001_1287 (4)

         Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu tarafından ilçemizde  basın açıklaması yapıldı. Platform Başkanı İsmet Abacı, Çağdaş Amasyalılar Derneği Başkanı Ali Topal, İBB ve Avcılar Belediyesi Meclis üyesi Zafer Polat ve beraberindeki 35 kişilik heyet ilçemizi ziyaret ettiler.         14 Mart 2015 Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binası önünde saat 17:00’de yapılan basın açıklamasında CHP ilçe Başkanı Ömer ... Devamını Oku »

CHP A. ADAYLARI DELEGELERLE BULUŞTU

CHP 052

  Cumhuriyet Halk partisi İlçe Örgütü bugün  Amasya milletvekili aday adaylarını ağırladı. Öğle saatlerinde başlayan yoğun trafikte, aday adayları önce parti binasına gelip, sonra Belediye düğün salonunda saat 13.00’de  başlayacak olan tanıtım toplantısına katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın  okunması ile başlayan törende İl Başkanı Hüseyin Duran  yaptığı konuşmada , 7 Haziran Genel milletvekilliği seçiminin önemini vurgularken, 29 Mart’ta  yapılacak ... Devamını Oku »

MEHMET SARI’dan KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

DSCF0727

İlçemiz Uluköy doğumlu MS Grup Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Mehmet Sarı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Amasya’da bir etkinlik düzenledi. Yaklaşık 700 kişilik seçkin bir davetlinin teşrif ettiği  gecede davetlilere hitaben bir konuşma yapan iş adamı Mehmet Sarı, ”Kadınlarımızın çektiği sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Dünya’da ne kadar haksızlık, ne kadar sıkıntı ve ne kadar huzursuzluk yaşatan sebepler ... Devamını Oku »

9.FUTBOL TURNUVASINA İLÇEMİZDEN 10 TAKIM KATILIYOR

042

İstanbul’da faaliyet gösteren Amasya İl Derneği geleneksel hale getirilen 9. Futbol turnuvasına, şu ana kadar 22 takım müracaatlarını tamamladı. Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Duran Kaplan yaptığı açıklamada; “15 Mart 2015 günü müracaatlar sona erecek olup aynı gün kura çekimi yapılacak. Kağıthane Hasbahçe’de 3 ay boyunca Amasyalılara futbol şöleni yaşatacağız halen 22 takımın katıldığı turnuva 22 Mart 2015 Pazar günü start ... Devamını Oku »

HEMŞEHRİMİZ ZEKİ YILMAZ’DAN YENİLENEBİLİR ENERJİ SEMİNERİ

280x157-zNP

  İlçemiz Çakırsu köyünden Mucit Zeki Yılmaz, 28 Şubat 2015 Cumartesi günü  Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nda “Alternatif Yenilenebilir Enerji konulu Seminer” verdi. Enerji konusunda yatırım yapmak isteyenler, evlerinde iş yerlerinde fabrikalarda bedava yenilenebilir enerji üretmek isteyen sanayiciler , mühendisler , mimarlar, yatırımcılar,tüketiciler ve inşaatçılar, ziraatçılar müteşebbis ve girişimcileri ilgilendiren  enerji semineri ilgi ile izlendi. Saat 15.30’da başlayan seminerde; Binalarda bedava, merkezi ... Devamını Oku »

TALİP ÖLÇER İLDE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

IMG-20150220-WA0007

Yerkozlu İlkokulundaki görevinden  istifa ederek AK Partiden  milletvekili aday adayı olan Talip Ölçer, Amasya  AK Parti  il teşkilatındaki  toplantıda aday adaylığını açıkladı Resmi müracaatını  19 Şubat 2015 günü Amasya İl Başkanlığına yapan Ölçer; 20 Şubat günü yapılan toplantıda bir basın açıklaması yaptı. Ölçer konuşmasında ; ” Saygı  değer hemşehrilerim öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Acaba niye AK Parti de, diğer partiler ... Devamını Oku »

AK PARTİ AMASYA M.VEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET ACAR GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

1969368_640184432777645_469295498423095918_n

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için Merzifon İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğünden istifa ederek Ak Parti’den aday adayı olan Mehmet Acar gazetemizi ziyaret etti. 18 Şubat 2015 Çarşamba günü ilçemize gelen Acar, Amasya’da ki Taşovalılar derneğinin 11 yıllık üyesi olduğunu ifade ederek temayül yoklaması için partililerden destek istedi. Sitemiz editörü Ahmet Günaydın ile bir süre görüşen ... Devamını Oku »