ALPASLAN-AYVACIK YOLU İÇİN STK’lar BİR ARAYA GELDİ

0

Alpaslan-Ayvacık Devlet kara yolunun yeniden başlatılabilmesi için 18 Kasım 2017 Cumartesi günü Ayvacık ilçesine bağlı Hapanboğazı’nda yapılacak olan Basın Açıklaması için ilçemizdeki STK’lar buluştu.

Konu ile ilgili Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma (TOKSOY) Derneğinde 13 Kasım 2017 Pazartesi günü bir toplantı düzenlendi.

Saat 19.45’de başlayan toplantıya; Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Yüksel, İl Genel Meclisi üyeleri Gönül Hayati Özkan, Yusuf Koca, Sezai Cingöz, Belediye Meclisi üyeleri Mehmet Duman, Sinan Yılmaz, Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Adnan Kara, Amasya Taşovalılar Derneği Başkanı İbrahim Kurt ve yönetim kurulu üyesi Şükrü Doğan, TOKSOY Derneği Başkanı Kazım Özdemir, Arıcılar Derneği Başkanı Yusuf Yücel ve Eski Özbaraklı Belediye Başkanı Sebahattin Üstün katıldılar.

Konu ile ilgili bir platform oluşturulması fikri genel kabul görürken, platform üyeleri tespit edildi. 18 Kasım günü yapılacak olan  Basın açıklamasının duyurulması için resmi ve özel kuruluşların 14-15 kasım günleri davet edilmesi, TOKSOY üyelerinin mesaj sistemi ile bilgilendirilmesi, basın ve sosyal medyada toplantıya katılımın yoğun olması için yayın yapılması karalaştırıldı. Basın açıklamasına katılım konusunda lojistik destek için planlama yapıldı ve 16 Kasım günü bölgedeki köy muhtarları ile toplantı yapılması benimsendi.

Konu ile ilgili toplantıda bulunan katılımcıların görüşleri dinlenirken, Toplantı, 18 Kasımdan sonra Samsun, Amasya ve Ankara’ya gidilerek ilgili mercilerle görüşülmesi ve yeni bir yol haritası çizilmesinin önemi vurgulanarak son buldu.

Yorum Ekle