200 KİLOLUK DANAYI MEHMETCİĞE BAĞIŞLADI

0

İlçemiz Dereköy  köyünde  hayvancılıkla uğraşan İrfan Yeter, yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki danasını Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin  zaferi için Mehmetçik Vakfına bağışladı.

İlçemize bağlı Dereköy  köyünde hayvancılıkla uğraşan İrfan Yeter, ahırında  bulunan yaklaşık 200 kilogram ağırlığındaki en güzel danayı satarak  5.000 lirayı askerlerimize destek için Mehmetçik vakfına bağışladı. Üzerinde Mehmetçik ve Afrin yazılı gözde danasını  dualar eşliğinde  uğurladı. İlçede milli duyguların yoğun olarak yaşandığı, birlik ve beraberliğin en uç noktaya ulaştığı, askerlerimizin bu coğrafyanın geleceği için mücadelesini “Vatan sağ olsun askerimiz sağ olsun,askerimize helal olsun“ sözleri daha da güçlendirdi.

Besici İrfan Yeter;“ Afrin’de askerimiz gördükçe, benim de  onlara bir yardımım olsun  diye  hediye ettim. Onlar olmayınca biz yatakta rahat uyuyamayız dedim,  kalbimizden, gönlümüzden koparak  verdim askerimize helalı hoş olsun.“ dedi.

Kesimhane  işletmecisi Ahmet Akça; “Taşova’nın Dereköy köyünden Orhan kardeşimiz ve babası hayvan bağışlayacaklarını bize bildirdiler. Bizde hayvanını en güzel şekilde değerlendirdik. Parasını Mehmetçik vakfına yatıracağız” dedi.

Yorum Ekle