15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

0

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinin 2. yıl dönümü Taşova Atatürk Bulvarı Belediye binası önünde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

15 Temmuz 2018 Pazar günü Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliklerine Taşova halkı tarafından büyük ilgi gösterildi. 20:30’da başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran-ı Kerim okuması ile devam etti.

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasında

“-Bundan tam 2 yıl önce bugün vuku bulan; ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, vatanımızın dirlik ve düzenine kasteden 15 temmuz ihanetini unutmamak ve unutturmamak, bu ihanete siper olarak şehadet şerbetini içen şehitlerimizin aziz hatırasını anmak, sevgili gazilerimize şükranlarımızı ifade etmek; ne yapılırsa yapılsın bu vatanın bölünmeyeceğini, milletimizin buna asla izin vermeyeceğini dosta düşmana haykırmak üzere bir aradayız, omuz omuzayız.

Tarih boyunca üzerinde yaşadığımız coğrafyada bulunmanın bir bedeli olmuştur ve bu bedel hem içte hem de dışta milletimiz tarafından ziyadesiyle ödenmiş ve halen de ödenmektedir. Bu bedeli ödediğimiz dış düşmanlarımız bellidir. Ancak kahramanlıklarla dolu tarihimizde bizi içten vuran ve değişik görünümlerde tezahür eden pek çok fitne ve ihanet hareketleri de olmuştur.

Yakın tarihimizde yaşadığımız en büyük fitne ve ihanet, hiç şüphesiz Fettullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Bu ihaneti gerçekleştirenler kendi menfaatleri ve dış güçlerin maşalığı adına milletimizin varlığına, bağımsızlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine kastetmiştir. Devletimizin koruyucusu, milletimizin gözbebeği olan Ordumuz içerisindeki asker görünümlü teröristler milletimizin silahıyla, uçakları ve tanklarıyla 249 vatan evladını şehit etmiş, binlercesini de yaralamıştır. Çok şükür ki; bu ihanet Allah’ın inayeti, Cumhurbaşkanımızın liderliği, milletimizin cesareti, şerefli ve onurlu asker ve polislerimizin fedakarca mücadeleleri ile bertaraf edilmiş; ülkemiz adeta uçurumun kenarından dönmüştür. Bu vesile ile tekrar, bu toprakların vatan kılınmasında ve vatan olarak muhafazasında kanlarını döken tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyor, sevgili gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Allah’tan bir daha böyle kara geceleri ve ihanetleri yaşamamak dua ve temennisiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum”dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ise yaptığı konuşmada

“Ve biz, yumruklarımızı sıkı tutup vatan ekseninde yürümeye devam edeceğiz.

15 Temmuz’da bizi imha etmeye gelenler yenildi, kaybetti. Biz kazandık. Biz yendik, bu zafer bizim. Türkiye’nin “Büyük Yükseliş”ine teslim oluyorlar. Artık bir “Türkiye Ekseni” var. Tarih değişti, coğrafya da değişecek.

O gece, Türkiye’nin siyasi öncüsü, onunla omuz omuza yürüyenler, arkasından akan milyonlar kazandı. O gece, bin yıllık siyasi tarihimizin en büyük zaferlerinden biri kazanıldı. O gece, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar, işte onlar, Medine müdafaası kadar, Kudüs savunması kadar, Çanakkale şehitleri kadar büyüktür.

Bu vesile ile o gece şehit olanları şükranla, minnetle ve rahmetle anarken Tek Devlet için, tek millet için, tek bayrak için ve tek vatan için Taşova meydanlarından haykırıyoruz,Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz,Bu ezanları dindiremeyeceksiniz

Bu bayrağı indiremeyeceksiniz,Bizi birbirimize düşüremeyeceksiniz

Bizi artık eskiden olduğu gibi karşınızda elpence divan duran bir ülke haline getiremeyeceksiniz.

Cenab-ı Allah bizleri bir ve beraber eylesin, bizleri güçlü kılsın, zalimlere karşı dik ve onurlu, mazlumlara karşı merhametli eylesin.

Cenab-ı Allah bizleri kendine karşı hayırlı bir kul, Peygamberimize karşı hayırlı bir ümmet, bu vatanı bizlere emanet eden başta şehitlerimiz olmak üzere atalarımıza ve büyüklerimize karşı vefalı eylesin inşallah”dedi.

Program Şiilerin okunması,video sunumu,Müzik dinletisi ve ikramların yapılması ve sportif yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

 

 

Yorum Ekle